EN|RU|UK
 Політика України
  3767  13

 Міносвіти оприлюднило обсяги держзамовлення на прийом до вищих навчальних закладів у 2018 році

Міністерство освіти і науки оприлюднило максимальні обсяги держзамовлення на прийом до установ вищої освіти в 2018 році.

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий портал.

Тепер кожен вступник зможе дізнатися скільки місць для прийому за держзамовленням зможе виділити кожен виш на 2018 рік. Відповідний документ розміщено на сайті МОН у розділі "Вступна кампанія-2018".

Загалом у ньому зібрано інформацію про програми бакалаврату та магістратури зі 161 ЗВО з усіх регіонів України.

Це, зокрема, ліцензійний обсяг – скільки загалом вступників на спеціальність чи спеціалізацію може прийняти заклад; максимальний обсяг прийому абітурієнтів на місця держзамовлення та кваліфікаційний мінімум – скільки щонайменше "бюджетників" має бути на спеціальності, щоб заклад здійснив їх набір.

"Пороги" максимуму і мінімуму бюджетних місць на кожну спеціальність встановлюються вишами в зв’язку з тим, що в Україні вступ на бакалаврат та деякі спеціальності магістратури здійснюється за широким конкурсом.

Широкий конкурс передбачає, що бюджетне місце надається не конкретному ЗВО, а йде до закладу за вступником з найкращими балами. Тому максимальний обсяг відображає, скільки найбільше таких вступників зможе прийняти виш на певну спеціальність, а кваліфікаційний мінімум показує, скільки вступників з найкращими балами мають обрати навчання за конкретною спеціальністю у виші, щоб на цю спеціальність взагалі відбувся набір "бюджетників".

У межах системи широкого конкурсу виш може як отримати максимальний обсяг місць держзамовлення, передбачений документом, так і не отримати жодного бюджетного місця.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3059434
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору