EN|RU|UK
 Політика України
  16425  113

 Повернення коштів олігархів з офшорів дозволять Україні відмовитися від міжнародних кредитів – екс-міністр економіки Лановий

Припинення відтоку капіталів в офшорні зони та повернення награбованих олігархами коштів дозволили б Україні передувати економіку в інтересах української нації та відмовитися від кредитів Міжнародного валютного фонду.

Про це заявив екс-міністр економіки Володимир Лановий, коментуючи пропозиції ВО "Свобода" з Антиолігархічного пакету докорінних перетворень, оприлюднені під час маршу "За українське майбутнє без олігархів!".

Повернення коштів олігархів з офшорів дозволять Україні відмовитися від міжнародних кредитів – екс-міністр економіки Лановий 01

"Щорічно з України виводять 10-14 мільярдів доларів. У часи Януковича виводили до 18 мільярдів. Припинення цього потоку, навіть його скорочення до 2-3 мільярдів на місяць матиме для економіки такий же ефект, як і кредити, які нинішній уряд бере у міжнародних організацій. Але треба розуміти, що ми вже сидимо на кредитній голці й залежимо від інших країн чи компаній, які з часом можуть вимагати частину земель у рахунок погашення боргу. Тому Україні дуже потрібні ці мільярди з офшорів. І тому потрібно запровадити порядок обов’язкового оподаткування коштів, які виводяться", - заявив Лановий.

Економіст зазначив, що Україна потребує законодавчого запровадження оподаткування доходів за прогресивною шкалою, яке ліквідувало би соціальну несправедливість у суспільстві.

"В усіх країнах Європи легальні доходи громадян оподатковуються за прогресивними шкалами. Люди, які мало заробляють, платять нуль податків. А ті, що заробляють мільйони, платять 20-25%, а у Швеції та Франції - навіть 40% і більше. Це механізм вирівнювання соціальної несправедливості та узгодження інтересів усієї нації. Бо економіка має дбати про людину", - додав Володимир Лановий.

За його словами, загалом запропоновані націоналістами економічні ініціативи здатні побороти олігархічний лад.

"Це правильні та потрібні ініціативи, щоби побороти олігархічний лад. Нинішній парламент діє в інтересах олігархів, їхніх окремих холдингів і корпорацій. Електоенергетика, газовий сектор, вугільна промисловість, гірничодобувна та металургійна галузі, житлово-комунальне господарство захоплені й монополізовані на 60-70%. Але не самі монополії нищать економіку, а втручання олігархів у роботу всіх державних органів, управлінських систем, фінансових механізмів. Вони хочуть до кінця роздерибанити українську промисловість. Пропонують прискорену приватизацію буквально всього. Навіщо? Щоби олігархи забрали і продовжили пити кров з економіки. Усе, що робить ця влада, треба зупиняти", - вважає Лановий.

Як повідомлялося, 3 квітня 2018 року близько 20 тисяч націоналістів пройшли у Києві маршем "За українське майбутнє без олігархів!" від площі біля стадіону "Динамо" ім. В. Лобановського до будівель Кабінету Міністрів та Верховної Ради. Участь у марші взяли партійці ВО "Свобода", "Національного корпусу", "Правого Сектору", КУН, ОУН та організації "С-14". Лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок закликав народних депутатів негайно схвалити перелік законопроектів із Антиолігархічного пакету докорінних перетворень. Зокрема, ідеться про підготовлені націоналістами законопроекти, які забезпечать повернення капіталів з офшорів, ліквідацію схем виведення грошей з України, усунення приватних монополій у ключових секторах економіки, заборону приватизації стратегічних державних підприємств, ухвалення нового Податкового кодексу та ін.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3059390
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору