EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  4029  17

 Затягування спецперевірки кандидатів у ЦВК може викликати підозри про використання ситуації з політичною метою, - ОПОРА

Триває спецперевірка кандидатів на посади ЦВК, незважаючи на завершення терміну на її проведення. Причиною затягування формальної процедури можуть бути як бюрократичний процес і додаткова перевірка документації кандидатів, так і політичні мотиви.

Про це Цензор.НЕТ розповів аналітик Громадянської мережі ОПОРА Олександр Клюжев.

"Процес проведення спецперевірки досить тривалий, але відповідно до чинних процедур цей процес може бути продовжений у разі потреби. Спецперевірки справді варто проводити якісно, ​​щоб не виникало потім до кандидатів ніяких питань і незрозумілих новин про них. Однак виключати ймовірність, що відсутність політичного компромісу в парламенті щодо членів ЦВК може вплинути на термін проведення спецперевірки, ми не можемо. Тому треба швидше завершити цю процедуру, щоб не виникало підозр, що знову формальна процедура використовується для прийняття політичних рішень парламентом", - прокоментував Клюжев.

Нагадаємо, сьогодні, 2 квітня на погоджувальній раді парламенту спікер ВРУ Андрій Парубій заявив, що двоє з чотирнадцяти кандидатів на посади членів Центрвиборчкому ще не пройшли спецперевірку.

При цьому ще станом на 27 березня 2018 року, у відповідь на інформаційний запит ГМ "ОПОРА" в Апараті Верховної Ради України повідомили, що спеціальна перевірка триває щодо п'яти кандидатів на посади членів Центральної виборчої комісії.

"Станом на 27 березня надійшли відповіді щодо 9 осіб зі списку кандидатів: Михайла Вербенського, Ольги Желтової, Світлани Кустової, Ольги Лотюк, Віталія Плукаря, Тетяни Сліпачук, Леонтія Шипілова, Тетяни Юзькової та Олега Конопольського. Щодо решти кандидатів, серед яких Алла Басалаєва, Наталія Бернацька, Андрій Євстігнєєв, Ірина Єфремова та Євгеній Радченко, то Національне агентство України з питань державної служби станом на 27 березня очікує від них документи для уточнення деякої інформації, вказаної в електронній декларації", - зазначалося у відповіді ГМ "ОПОРА".

Однак ще 21 березня 2018 Костянтин Ващенко, голова Нацагентства з питань держслужби повідомив, що спецперевірка щодо членів ЦВК завершена. Як зазначає Клюжев, оновлення ЦВК має відбутись одразу по завершенню якісної та комплексної спеціальної перевірки.

"Уповноважені органи повинні мати можливість завершити комплексну і якісну перевірку кандидатів. Але не менш очевидною є і важливість результативного завершення процесу ротації ЦВК. Будемо сподіватися, що часові рамки проведення спеціальної перевірки не будуть штучно затягуватися із метою відтермінування парламентського діалогу та остаточного рішення. Заяви парламентських лідерів щодо заміни членів ЦВК "найближчим часом" мають нарешті привести до розгляду внесених Президентом кандидатур", – наполягає він.

Аналітик зазначає, що затягувати процес уже нікуди.

"Центральна виборча комісія в нинішньому складі не мотивована на серйозні заходи у виборчій сфері і сформована ця реальність не членами ЦВК, а політиками. Адже жоден чиновник не може ефективно функціонувати, коли не знає, скільки днів ще буде на цій посаді. Виправити ситуацію можна шляхом застосування процедур і широкого парламентського компромісу щодо складу ЦВК", - робить висновок Клюжев.

Нагадаємо, 23 січня 2018 року Президент Петро Порошенко під час зустрічі з Головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм підписав подання на призначення нових членів Центральної виборчої комісії. Зранку наступного дня прес-служба Президента опублікувала список із 14 осіб. У ньому не були враховані кандидатури від двох фракцій – ВО "Батьківщина" та "Опозиційний блок". 5 лютого Голова ВР Андрій Парубій на своїй Facebook-сторінці опублікував оновлений список кандидатів на посаду членів ЦВК, де вже з’явився представник "Батьківщини".

Сьогодні строк повноважень 13 із 15 членів Центральної виборчої комісії добіг кінця. 1 червня 2014 року завершився термін повноважень 12 з 15 членів ЦВК, а 3 лютого 2017 року – ще одного члена комісії. 3 червня 2016 року Петро Порошенко вже вносив до Верховної Ради подання на звільнення 12 із 15 членів ЦВК та призначення 11 нових, але до голосування в парламенті тоді так і не дійшло.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3059182
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору