EN|RU|UK
 Київські новини, Суспільство, Здоров'я
  4203  17

 Київ виділив 135,6 млн гривень на закупівлю сучасного обладнання для пологових будинків, - Поворозник

Якісна і своєчасна діагностика вад слуху та зору у новонароджених збільшує шанс дитини на повноцінне життя.

 Для її проведення в пологових будинках Києва вперше впроваджена програма раннього скринінгу новонароджених дітей, розповів перший заступник голови Київської адміністрації Микола Поворозник в інтерв'ю інформаційному агентству УНІАН.

"Діагностовані у перші дні після народження вади слуху та зору у більшості випадків піддаються корекції. Тобто вчасне діагностування знизить показники інвалідизації дітей внаслідок вроджених вад зору та слуху. Це не лише зменшить навантаження на державний та місцевий бюджети в частині виплати пенсій з інвалідності, а й зробить десятки сімей щасливішими", - зазначив Поворозник.

За його словами, минулого року команда Віталія Кличка виділила 135,6 мільйона гривень на закупівлю сучасного обладнання для новонароджених у столичні пологові будинки. На ці кошти придбано 179 одиниць техніки: пересувні рентгенівські апарати, інкубатори закритого типу для інтенсивної терапії недоношених новонароджених, системи скринінгу слуху новонароджених, відкриті реанімаційні системи, ретинальна камера, прилади для вентиляції легенів високого класу.

"Зараз у структурі інвалідності дітей у столиці інвалідність, пов’язана з порушенням слуху посідає 5 місце. У середньому за рік виявляють 160 дітей з вадами слуху незворотного характеру різного ступеня, які потребують слухопротезування. Зважаючи на це, вперше у пологових будинках запроваджено програму раннього скринінгу новонароджених дітей на предмет виявлення вад слуху в перші дні після народження за допомогою медичного обладнання, закупленого за кошти міського бюджету", - підкреслив перший заступник голови столичної адміністрації.

Він розповів, що впровадження цієї програми дозволяє своєчасно виявити порушення слуху, провести втручання (слухопротезування або кохлеарна імплантація) і ефективну слухомовленнєву реабілітацію та максимально інтегрувати дитину в мовне середовище, що сприятиме ефективній соціалізації дитини та дасть значний економічний ефект. 

Для повного розуміння ситуації зауважу, що близько 85-90% дітей, у яких своєчасно було виявлено вади слуху, проведено ранню компенсацію втрати слуху та базовий рівень слухомовленнєвої реабілітації. Вони соціалізовані та продовжують навчатися в загальноосвітніх закладах. На мою думку, саме таким чином місто інвестує у здорову націю!", - констатував Микола Поворозник.

Також заступник голови КМДА нагадав, що в місті створені тренінгові центри на базі трьох столичних пологових будинків для підвищення кваліфікації лікарів.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3059148
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору