EN|RU|UK
 Події
  25059  80

 Сьогодні в Україні стартує кампанія з вибору лікаря первинної медичної допомоги

У понеділок в Україні стартує кампанія з вибору лікаря первинної медичної допомоги "Лікар для кожної сім'ї", яка стане першим етапом медичної реформи.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Згідно з повідомленнями Міністерства охорони здоров'я, в рамках кампанії українці підписуватимуть декларації із сімейним лікарем, терапевтом або педіатром. На основі цих декларацій пацієнт буде закріплений за конкретним лікарем, а лікар отримуватиме оплату  залежно від кількості пацієнтів, які підписали з ним декларацію. Нарахування оплати за новими принципами розпочнеться з 1 липня. У МОЗ прогнозують, що зі стартом медреформи доходи сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів суттєво зростуть.

Водночас Міністерство охорони здоров'я попереджає, що терапевт може обслуговувати до 2 тис. пацієнтів, сімейний лікар - 1,8 тис., педіатр - 900. Ці нормативи прораховані з огляду на середнє чинне завантаження дільничних лікарів. При цьому МОЗ попереджає, що сімейному лікарю або терапевту не потрібно буде щомісяця приймати всіх пацієнтів, які підписали з ним декларацію.

Для підписання декларації пацієнти мають обрати лікаря в будь-якому медичному закладі, який надає первинну медичну допомогу, не обов'язково за місцем проживання.

Водночас Міністерство охорони здоров'я звертає увагу, що підписання декларацій буде можливе лише в тих медзакладах, які приєдналися до реформи. Такі медустанови будуть брендовані відповідною наклейкою з текстом "Тут можна обрати свого лікаря". Ця наклейка свідчить, що медзаклад підключено до системи електронної охорони здоров'я ehealth.gov.ua

Для підписання декларації у пацієнтів має бути із собою паспорт, ідентифікаційний код і мобільний телефон, на який буде надіслано код підтвердження. Для дітей до 14 років необхідне свідоцтво про народження дитини.

У медустанові пацієнти мають звернутися в реєстратуру, а уповноважений працівник медустанови - працівник реєстратури, медсестра або лікар занесе дані пацієнта в електронну систему. На мобільний надійде СМС із кодом, який потрібно буде повідомити працівнику медустанови.

МОЗ попереджає, що для підписання декларації не потрібно заповнювати жодних паперових бланків або заяв. Декларації друкуватимуться із системи після введення даних конкретного пацієнта. Пацієнт має підписати два роздруковані примірники, один з яких залишається в медустанові, а другий - у пацієнта.

Співробітник медустанови підтвердить декларацію електронним підписом і надішле її в електронну систему.

Після підписання декларації Національна служба здоров'я направлятиме гроші за ведення конкретного пацієнта конкретному лікарю.

Водночас Міністерство охорони здоров'я звертається з проханням інформувати про випадки відмови в підписанні декларації або про порушення порядку їх підписання.

Відомство зазначає, що кампанія з підписання декларації із сімейним лікарем не має термінів закінчення, тому немає необхідності підписувати декларації в перші дні або тижні кампанії.

Разом з тим, відомство рекомендує не відкладати підписання декларації надовго, щоб мати можливість підписати декларацію з лікарем, якому довіряє пацієнт.

Крім того, МОЗ нагадує, що надання первинної медичної допомоги залишається безоплатним.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3059017
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору