EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  23426  169

 "Плодів миру просимо для України", - виголосив Папа Римський Франциск у своєму великодньому посланні

Папа Римський Франциск попросив "плодів миру" для України.

Про це понтифік сказав у великодньому посланні "Місту та світові", виголошеному сьогодні з лоджії базиліки Святого Петра, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Радіо Ватикану.

"Плодів миру просимо для України, аби зміцнювалися кроки на користь згоди та були полегшені можливості для здійснення гуманітарних ініціатив, яких потребує населення".

Свої роздуми він присвятив тому, що Ісус "наперед провістив Свою смерть і воскресіння" за допомогою образу зерна пшениці. Він казав: "Пшеничне зерно, коли не впаде на землю і не завмре, залишиться саме-одне; коли ж завмре, то рясний плід принесе" (Ів 12,24).

"Ось, саме це і трапилося: Ісус, пшеничне зерно, посіяне Богом у борознах землі, померло, вбите гріхом світу; два дні перебувало в гробі; але ця Його смерть вміщала всю могутність Божої любові, яка вирвалася назовні та явилася третього дня, того самого, який святкуємо: в Пасці Христа Господа", – сказав Святіший Отець, додаючи:

"Ми, християни, віруємо та знаємо, що Христове воскресіння – це справжня надія світу, яка не розчаровує. Це сила пшеничного зерна – ота сила любові, яка знижується та віддається до кінця, і яка дійсно оновлює світ. Ця сила також і сьогодні приносить плід в борознах нашої історії, позначеної багатьма несправедливостями та насильствами".

Ці плоди це – "плоди надії та гідності" там, де існує нужда, голод і безробіття, серед біженців та шукачів притулку, жертв торгівлі наркотиками, торгівлі людьми та рабства наших часів.

У цьому контексті Папа зауважив, що "сьогодні ми просимо плодів миру для всього світу, починаючи від улюбленої та скривавленої Сирії, населення якої виснажене війною, якій не видно кінця". Він побажав, щоб світло Воскреслого Христа просвітило сумління політичних та військових керівників, аби без зволікань покласти край війні та пошанувати гуманітарне право.

"Плодів примирення випрошуємо для Святої Землі, що також і цими днями зранена відкритими конфліктами, які не щадять беззбройних, для Ємену та всього Близького Сходу, аби діалог та взаємна пошана переважили над поділами і насильством", – вів далі Глава Католицької Церкви, скерувавши свою думку також і до тих частин Африканського континенту, "що страждають від голоду, місцевих конфліктів та тероризму" та закликавши не забувати про жертви війни в Південному Судані, насамперед, про дітей!

"Плодів діалогу випрошуємо для Корейського півострова, аби переговори, що саме тривають, сприяли гармонії та примиренню регіону. Нехай же ті, на кому лежить безпосередня відповідальність, діють мудро та розсудливо задля сприяння добру корейського народу та збудування взаємин довіри в лоні міжнародної спільноти", – сказав Папа, додаючи:

"Плодів миру просимо для України, аби зміцнювалися кроки на користь згоди та були полегшені можливості для здійснення гуманітарних ініціатив, яких потребує населення".

Святіший Отець також підніс молитву за венесуельський народ, який за словами своїх єпископів "живе на своєрідній "чужині" у власній країні". "Нехай же силою Воскресіння Господа Ісуса він зможе віднайти справедливий, мирний і людяний шлях для того, щоб якнайшвидше вийти з політичної та гуманітарної кризи, яка його терзає, і нехай не забракне гостинності й допомоги для тих його дітей, які змушені покинути свою батьківщину", – закликав він.

Папа також побажав, аби Воскреслий Христос приніс "плоди нового життя дітям, які з причини війн і голоду зростають без надії, позбавлені освіти й медичної допомоги, а також для похилих віком, відкинених, немов непотріб". Плодів мудрості він побажав для політичних лідерів, "аби вони завжди шанували людську гідність, з посвятою віддавалися на служіння спільному добру й забезпечували розвиток і безпеку своїм громадянам".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3058989
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору