EN|RU|UK
 Політика України
  11851  47

 У питанні передачі Донбасу під контроль міжнародної адміністрації можуть використати досвід Хорватії, - Черниш

Міністр у справах тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш вважає, що в питанні передачі окупованого Донбасу під контроль міжнародної адміністрації потрібно використовувати досвід Хорватії. Досвід Східної Славонії, яку в 1990 роках передали під контроль міжнародної адміністрації, а потім повернули до складу Хорватії, є позитивним для України, зазначив Черниш.

Про це він сказав в ефірі "Радіо Свобода", інформує Цензор.НЕТ.

Він зазначив, що в цьому питанні важливо діяти узгоджено з міжнародними партнерами України і домовлятися про всі подробиці такого плану заздалегідь.

"Транзитна адміністрація має забезпечити перехід влади від окупаційної адміністрації до себе самої, а потім передати владу українській державі. На етапі переговорів, розподілення функцій завжди може проявитися російський вплив або "вуха", як кажуть. І це потребуватиме рішення в Радбезі ООН... Місія є інструментом досягнення стану, який Україні необхідний. Головне завдання - транзитність. І має бути кілька компонентів: військовий, поліційний і цивільний. Ми зараз говоримо лише про військовий. Це якраз найбільша проблема - межа компромісу щодо військового компоненту", - сказав міністр.

Він назвав досвід Східної Славонії в питанні тимчасових адміністрацій позитивним.

"Вважаємо, що цей досвід може бути застосований в Україні (угода між Сербією і Хорватією). В угоді (звичайно, посередники міжнародні) прописані всі аспекти транзитного періоду: про що дбає адміністрація, хто очолює (до речі, це був американський генерал), військовий компонент забезпечував роззброєння, розведення і частково розмінування, поліційна місія забезпечувала права і свободи, притягнення до відповідальності винних, передачу їх відповідному трибуналу або Міжнародному кримінальному суду. Здійснювався контроль на кордоні, була застосована амністія до тих, хто не скоював злочинів, функціонували лікарні, інші установи", - розповів Черниш.

Міністр додав, що на цій території були організовані вибори.

"І вибори були організовані. Хто не міг прибути на територію Східної Славонії, ті проголосували на території Хорватії. Внутрішньо переміщеним особам треба організовувати вибори на території, контрольованій урядом. Це відповідає міжнародній практиці. Такий документ мав би зараз бути розроблений усіма разом", - сказав він.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3058955
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору