EN|RU|UK
 Суспільство
  5001  8

 На виборах в'язні на одній дільниці переважно голосують за одного кандидата або партію, - ОПОРА

Громадська мережа ОПОРА проаналізувала, як голосували ув'язнені під час чотирьох виборчих кампаній: на президентських виборах 2010 і 2014 років, а також на парламентських - 2012 і 2014-му.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на дослідження Громадянської мережі ОПОРА.

У в'язницях різних типів - слідчих ізоляторах, виховних та виправних колоніях тощо, - на виборах утворюються понад 150 дільниць. У кожній області є щонайменше одна така. Найбільше припадає на Дніпропетровську, Харківську та Запорізьку області.

"Кожного разу участь у голосуванні брало понад 90% арештантів. Така активність відрізняється від ситуації в Україні, де загальна явка на цих чотирьох виборах коливалася між позначками 50-70%. Окрім високої явки, була ще й разюча одностайність: переважна більшість в'язнів на низці дільниць голосувала за одного й того ж кандидата чи партію", - повідомляє ОПОРА.

На парламентських виборах у 2012 році більшість голосів в'язнів належала "Партії регіонів". Винятками стали дві дільниці, за результатами яких перемогла партія "УДАР".

На виборах нардепів у 2014 році ситуація змінилася. Лише на 44% дільниць ледь не одностайно підтримали певну політсилу.  Але тоді це були різні партії. Наприклад, в 19 дільницяіх "Блок Петра Порошенко" набрав понад 80% голосів, в Прилуцькій виховній колонії в Чернігівській області з 44 голосів – 43 у "Народного фронту".

Хто при владі, той отримує більше голосів арештантів, стверджують в ОПОРІ, посилаючись на результати дослідження.

"Під час президентських перегонів 2010 року в обох турах Юлію Тимошенко підтримали більше ніж 52% арештантів. Тоді лідерка "Батьківщини" була прем'єркою. Хоча вагому роль відігравала також впливовість кандидата і його політичної сили в тому чи іншому регіоні. Наприклад, у 24-х колоніях більшість виборців підтримали Віктора Януковича, хоча він при владі ще не був. Левова частка цих в'язниць розташовувалися у Донецькій та Луганській областях", - зазначають аналітики ОПОРИ.

На президентських виборах в 2010 році було 62 дільниці, де більшість ув'язнених підтримала Юлію Тимошенко і 24 таких, де 50 і більше відсотків підтримали Януковича.

У 2012 році, коли влада належала регіоналам, на парламентських виборах за цю політсилу віддали свої голоси 67% ув'язнених.

На виборах вязні на одній дільниці переважно голосують за одного кандидата або партію, - ОПОРА 01

Напередодні президентських виборів 2014 року владна вертикаль не функціонувала. Тоді 50 % в'язнів підтримали Юлію Тимошенко. Більш як 30% проголосували за Петра Порошенка. Ці двоє були основними конкурентами за голоси ув'язнених, — решта кандидатів не набрали у тюрмах понад 4%.

На парламентських виборах 2014 року найбільше голосів отримав "Блок Петра Порошенка" (40,3%).

"Якщо у певній тюрмі більшість була за "Блоком Петра Порошенка", то результати "Народного фронту" зменшувалися, і навпаки. Водночас, між "Батьківщиною" і тим самим "Народним фронтом" такого зв'язку дані не показують", — стверджують аналітики ОПОРИ. 


За даними ОПОРИ, сумарна кількість голосів всіх ув'язнених на парламентських виборах в 2014 році становило 0.37% від загальної кількості виборців.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3058729
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору