EN|RU|UK
 Економіка, Суспільство
  5759  23

 Впровадження фіскального механізму подвоїть доходи бюджету від оподаткування сигарет, - "Голос України"

Робоча група при Міністерстві фінансів України, взявши на озброєння міжнародний досвід, розробила концепцію фіскального механізму оподаткування тютюнових виробів.

Про це пише "Голос України".

Цей механізм разом із 7-річним планом підвищення тютюнового акцизу дасть змогу в найближчі 5 років майже подвоїти доходи держбюджету від оподаткування сигарет.

Ключова проблема, яку допомагає подолати цей механізм, - цінові війни, цілеспрямоване заниження цін деякими виробниками, що в свою чергу занижує податкові надходження до держбюджету, - пише видання.

По суті запропонована система виглядає так: якщо ціна на сигарети декларується нижче певного рівня (165% від мінімального акцизного податкового зобов'язання), то таке зобов'язання за таку пачку сигарет (податковий мінімум, який сплачується з будь-пачки сигарет, незалежно від її ціни) збільшується в 1,4 раза.

Якщо застосувати цей механізм до сьогоднішньої цінової ситуації - то за ціни пачки нижче 25,5 грн, з неї потрібно буде сплатити близько 6 грн додаткового акцизу.

Також робоча група намагалася забезпечити рівні умови конкуренції – насамперед у дешевому сегменті сигарет. Вважається, що від запропонованого фіскального механізму виграють виробники дешевих сигарет - адже через цінові війни їхній сегмент дедалі агресивніше атакують виробники дорожчої продукції, занижуючи ціни на власний товар.

Малий і середній бізнес також можуть виграти від цього механізму, адже вищі ціни на сигарети дадуть змогу збільшити їхню валову виручку.

Виграє і бюджет України. Оскільки податкові надходження від тютюнової галузі стануть менш залежні від маніпулювання з цінами, і, відповідно, стабільнішими і прогнозованішими.

При цьому додаткові надходження очікуються і для держбюджету (за рахунок акцизу та ПДВ), і для місцевих бюджетів (за рахунок існуючого 5%-го акцизу на роздрібний продаж сигарет).

Пропозиція робочої групи при Мінфіні узгоджується і з вимогами Євросоюзу. Згідно зі ст. 10 Директиви ради 2011/64/ЄС від 21.06.2011 р. "Про структуру і ставки акцизів на тютюнові вироби", загальна сума акцизу з сигарет має бути не меншою 60% від їх середньозваженої роздрібної ціни.

Введення коефіцієнта 1,65 дозволить зберегти фактично ідентичний ціновий розрив між кожним ціновим сегментом, а ціни збільшуватимуться більш-менш однаково в усіх цінових сегментах - пише "Голос України".

Нагадаємо, що тютюнова галузь є одним з ключових платників податків України. За даними Державної фіскальної служби, за 2017 р. чотири найбільші тютюнові компанії України заплатили 44,6 млрд грн податків. При цьому лідери ринку - "В.А.Т. Прилуки" та "Філіп Морріс Україна" - за результатами 2017 р. увійшли до трійки найбільших платників податків країни, поступившись лише "Укргазвидобуванню" та випередивши навіть НАК "Нафтогаз України".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3058681
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору