EN|RU|UK
 Політика України
  17430  147

 Перемога України над популістами має значення для Європи і для світу, - філософ Фукуяма

Нинішні демократичні перетворення в Україні насправді є частиною глобального процесу боротьби за демократію з популізмом і авторитаризмом, тому успіх українців матиме велике значення не лише для Європи, але і для світу загалом.

Таку думку висловив під час виступу в четвер в "Атлантичній раді" у Вашингтоні філософ світового рівня, професор Стенфордського університету Френсіс Фукуяма, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Україна насправді перебуває на передовій ширшої боротьби за ліберальну демократію з різними популістами і авторитарними силами у світі, що триває просто зараз", - зазначив учений.

Він наголосив, що Україна є важливою державою в Європі та Євразії, але вплив того, що відбувається в цій країні, поширюватиметься також на інші частини світу.

Характеризуючи боротьбу за демократію в Україні, Фукуяма зазначив, що суттєвий поштовх відбувся під час Помаранчевої революції, у 2004 році. Однак продовження цієї ідеї зазнало невдачі через неспроможність подолати корупцію та недостатній розвиток державних інститутів. У підсумку, українське громадянське суспільство було змушене пройти весь процес заново, під час Революції Гідності. Хоча в другому випадку, як і в першому, момент реформ поступово послабився, зазначив філософ.

Серед причин, чому так сталося, Фукуяма назвав, зокрема, те, що Росія вклала багато зусиль і часу, щоб підірвати демократичний експеримент.

Проте, "успіх перетворення України матиме значення для Європи і для світу", підсумував Френсіс Фукуяма.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3058656
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору