EN|RU|UK
 Суспільство
  3735  14

 Зарплата голови тергромади має залежати від обсягу функцій, які він виконує, - голова Асоціації ОТО Корінний

Посадовий оклад голови Об'єднаної територіальної громади становить 5400 гривень, проте за рахунок надбавок і премій його можна суттєво збільшити. Заробітна плата голови ОТО має залежати від того, скільки функцій і сфер відповідальності залишилося в громаді і, відповідно, в компетенції голови ОТО.

Як зазначає Цензор.НЕТ, про це в програмі "Реформи: інструкція до застосування" на "Громадському радіо" розповів Олександр Корінний, голова Асоціації об'єднаних територіальних громад і голова Новоукраїнської ОТО.

"Після ухвалення закону "Про державну службу" зарплата голови РДА становить три мінімальні заробітні плати - близько 11 000, плюс надбавки, стаж і так далі. І це набагато більше, ніж у голови ОТО. Тому сесії іноді наздоганяють цю зарплату преміями. Зарплата голови ОТО повністю залежить від рішення сесії, якщо депутати не задоволені, вони ніколи не дадуть надбавку і премію", - вважає Корінний.

За його словами, посадовий оклад голови ОТО - 5400 гривень, але за рахунок надбавок можна вийти на іншу цифру в результаті.

"У кожній ситуації в різних ОТО треба оцінювати роботу голови окремо. Якщо голова ОТГ передав більшість функцій районної державної адміністрації, тоді за що йому платити високу зарплату? А якщо у нього на першому місці медицина, культура і спорт, і все працює добре, то за хорошу роботу треба добре платити", - коментує Корінний.

Щодо ситуації з кадрами в ОТО, то Корінний зазначає, що сьогодні у громад є більше можливостей формувати свій штатний розклад, проте іноді керівники створюють зайві виконкоми.

"Перше завдання голови ОТО - набрати стільки людей, скільки потрібно для надання якісних послуг у себе на території. Наприклад, у моїй громаді до об'єднання працювало близько 20 працівників у міській раді Новоукраїнки, зараз в ОТО працює близько 50. Я вважаю, що для моєї громади в 20 тисяч жителів 51 працівник - це цілком прийнятно", - робить висновок Олександр Корінний.

Нагадаємо, Володимир Гройсман звітував, що в 2017 році місцеві бюджети зросли на 31,1 млрд грн.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3058593
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору