EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  1125  3

 "З 29 березня Конституційний Суд почне розгляд майже 600 конституційних скарг", - експерт РПР Кириченко

Майже 600 конституційних скарг від громадян зараз накопичилося в Конституційному суді, які не розглядали через відсутність регламенту й укомплектованого складу суду.

Як зазначає Цензор.НЕТ, про це на круглому столі "Презентація перших результатів моніторингу реалізації права на конституційну скаргу" повідомила Юлія Кириченко, керівник проектів з питань конституційного права Центру політико-правових реформ та експерт Реанімаційного пакету реформ.

"Інструмент конституційної скарги був прийнятий 2 червня, і набрав чинності 30 вересня 2016 року. Тому вже у вересні 2016 року Конституційний Суд мав почати розгляд конституційних скарг, однак цього не сталося через низку факторів", - коментує Юлія Кириченко.

Лише 1 червня 2017 року набрала чинності нова редакція закону "Про Конституційний Суд України". Через півроку після цього Конституційний Суд мав прийняти власний регламент, яким він регулює деякі процесуальні положення, повідомила експерт.

З червня 2016 року і донині громадяни написали майже 600 конституційних скарг.

"Тому зараз Конституційний Суд нарешті обравши голову та доукомплектувавшись ще двома суддями, ухвалив регламент. Від завтра мають почати працювати два сенати по дев'ять суддів і колегії по три судді, розглядатимуть конституційні скарги", - додала Юлія Кириченко.

Богдан Бондаренко, експерт із конституційного права Центру політико-правових реформ, зазначив, що конституційна скарга - це складний інструмент індивідуального доступу до конституційного судочинства і не варто очікувати, що він стане панацеєю від існуючих зараз неконституційних законів.

"Кожен громадянин може подати до Конституційного Суду скаргу в разі, якщо в кінцевому судовому рішенні до нього застосовано закон, який громадянин вважає неконституційним. І може звертатися зі зверненням скасувати санкцію в частині дії цього закону", - говорить Богдан Бондаренко.

Однак експерт зазначає, що в міжнародній практиці частка законів, визнаних неконституційними внаслідок конституційної скарги, дуже мала - до 2% у континентальній Європі.

"Щоб збільшити цей показник, перш за все треба бути дуже уважними громадянами, оскільки написання скарги - справа непроста. Слід дуже уважно дотримуватися статей 55, 56, 74 Закону, де викладені технічні вимоги до скарги", - додає Богдан Бондаренко.

Нагадаємо, раніше оскарження конституційності законів було компетенцією виключно органів влади - Президента, Верховної Ради АРК, Верховного суду, Уповноваженого з прав людини або групи із 45 нардепів.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3058385
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору