EN|RU|UK
 Політика України, Здоров'я
  3117  7

 Близько 1 тис. медичних установ вже підключено до eHealth, - Ковтонюк

Близько 1 тис. медичних установ зареєстровано в системі електронної охорони здоров'я (eHealth) станом на середину дня середи.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Уже досить багато установ охорони здоров'я зареєстровано в системі. На середину дня середи це 928 медустанов", - повідомив заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк на брифінгу в Києві в середу.

За даними Міністерства охорони здоров'я, наразі в Україні тисяча двісті тридцять два медичні заклади первинної ланки без урахування амбулаторій.

П.Ковтонюк також повідомив, що всі медичні установи первинної ланки в Києві готові до підписання декларацій з пацієнтами.

"Вчора ми проводили нараду з київськими медичними закладами, всі вони заявляють про готовність з першого тижня квітня до підписання декларацій", - сказав він.

При цьому заступник міністра охорони здоров'я зазначив, що для МОЗ "важливо не поспішати".

"Головне не швидкість, а якість вибору лікаря. Ми говоримо установам, що вони мають бути якісно готові до прийому декларацій. Процес вибору лікаря починається з 2 квітня і не закінчується, тому не потрібно бігти і займати черги. Але ми не рекомендуємо відкладати підписання декларації", - сказав він.

П.Ковтонюк також зазначив, що медичні установи первинної ланки досить активно проходять процес автономізації.

"Процес автономізації потрібно пройти для того, щоб влітку почати отримувати кошти від Національної служби здоров'я України (НСЗУ), тому що лише автономізовані медичні установи, які мають статус комунального або державного некомерційного підприємства, мають можливість укладати договір на надання послуг з НСЗУ", - наголосив він.

Як повідомлялося, в жовтні 2017 року парламент підтримав у другому читанні та в цілому законопроект про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів, який впроваджує принцип фінансування "гроші за пацієнтом".

Рішення про створення НСЗУ, яка буде реалізувати політику в сфері державних фінансових гарантій медобслуговування населення і виконувати функції національного замовника медичних послуг і лікарських засобів за програмою медичних гарантій в рамках реалізації медичної реформи, уряд ухвалив 27 грудня 2017 року.

Медреформа передбачає, що терапевт може обслуговувати до 2 тис. пацієнтів, сімейний лікар - 1,8 тис., педіатр - 900.

 Читайте: 79% українців вважають щеплення ефективними за умови використання якісної вакцини, - опитування

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3058309
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору