EN|RU|UK
 Політика України
  3476  14

 МЕРТ працює над планом виведення України з-під дії американських мит на алюміній і сталь

Українські асоціації промисловців вже заявили, що американські мита можуть боляче вдарити по вітчизняному бюджету.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) веде роботу над виведенням української продукції з-під дії мит на імпорт сталі та алюмінію, які адміністрація Білого дому запровадила 23 березня. Як повідомив віце-прем'єр-міністр Степан Кубів, найближчим часом мають відбутися переговори на цю тему з послом Марі Йованович, передає "5 канал". 

"Позиція української сторони до вищого керівництва США пропонує розглянути доцільність організації зустрічі на рівні України з послом Сполучених Штатів Америки. Ми поінформували відповідно і уряд, і Президента щодо цього напрямку роботи. Ми підготували пропозиції, порадившись із бізнесом, з асоціаціями по тій дорожній карті, яку ми маємо пройти в законодавчому полі", - заявив віце-прем'єр.

Українські асоціації промисловців уже заявили, що американські мита можуть боляче вдарити по українському бюджету. Це станеться, зокрема, внаслідок реакції Євросоюзу, який вже почав розслідування щодо введення аналогічних мит, і ці заходи для України можуть стати навіть болючішими, ніж дії США.

"У США ми поставляємо металопродукцію (яка потрапила під мита. - Ред.) десь на $150 млн. У Євросоюз ми поставляємо такої продукції на $1,3 млрд", - зазначив президент об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков.

Експерти також зазначають, що такі заходи призведуть до зменшення обсягів випуску металургійної продукції в країні, втрати десятків тисяч робочих місць, зменшення бюджетних надходжень і валютної виручки.

"Якщо пропорційно скорочуватиметься робоча сила, а це близько 25-30 тис. робочих місць, то це досить великий обсяг, який перевозиться "Укрзалізницею", і так далі. Тобто це буде ефект доміно для української економіки. Тому дуже важливо, щоб зараз це був один з пріоритетів для наших чиновників", - наголосив Каленков.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3058274
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору