EN|RU|UK
 Здоров'я
  4290  10

 "Заклади охорони здоров'я, які надаватимуть кращу якість медпослуг, будуть винагороджені кращим фінансуванням", - глава НСЗУ Петренко

Кабмін сьогодні призначив на посаду глави НСЗУ Олега Петренка.

Як передає Цензор.НЕТ, сьогодні, 28 березня, під час брифінгу в Кабінеті міністрів України, новий глава Національної служби здоров'я України Олег Петренко розповів про те, як буде працювати нова система охорони здоров'я в країні.

"НСЗУ - це орган, який покликаний впорядкувати нові правила гри в питанні охорони здоров'я в Україні. Ми не дуже любимо правила і кожен часто думає про те, як їх порушити, - говорить він. - Коли ми посилаємося на 49-ту статтю Конституції, ми знаємо, що вона є і що там прописано, що медична допомога в країні надається безоплатно. Але чи працює ця норма на практиці? На цей момент ми працюємо над тим, щоб вона була реалізована".

За словами Петренка, нова система розподілу коштів зробить систему охорони здоров'я в країні більш доступною і якісною для кожного пацієнта.

"Ми будемо працювати над тим, щоб ті медустанови, які з квітня почнуть підписання декларацій з пацієнтами і хочуть показувати кращу якість медпослуг, були винагороджені кращим фінансуванням", - сказав він.

"Я дуже рада, що наша команда поповнилася таким сильним гравцем, як Олег Петренко, - сказала в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун. - Лікар за освітою, він має багатий управлінський досвід у приватному секторі. У різний час він докладав багато зусиль до розробки тієї реформи, яку ми зараз втілюємо".

За словами заступника міністра охорони здоров'я Павла Ковтонюка, кожна поліклініка зараз готується до прийому декларацій у пацієнтів. Процес підписання розпочнеться 2 квітня і буде безстроковим.

"Не варто поспішати з підписанням декларацій, але відкладати це питання на кінець року також не варто", - сказав він.

За словами Ковтонюка, система декларацій також передбачає підписання декларацій опікунами і найближчими родичами пацієнтів, які не можуть самостійно пересуватися. Також, до лежачого пацієнта зможе додому прийти лікар для підписання декларації.

"Система може працювати через звичайний додаток для смартфона", - сказав чиновник.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3058249
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору