EN|RU|UK
 Політика України
  2569  4
Матеріали за темою:

 Закон про статус політв'язнів у РФ і заручників в ОРДЛО посилить їхній соцзахист і дасть можливість для підготовки позовів до міжнародних судів, - Ірина Геращенко

Перший віце-спікер ВР Ірина Геращенко вважає важливим ухвалення Закону "Про правовий статус та соціальні гарантії осіб, незаконно позбавлених волі, заручників або засуджених на тимчасово окупованих територіях України і за її межами".

Як інформує Цензор.НЕТ, про це вона написала на своїй сторінці в Facebook.

"Днями у ВР зареєстровано Закон "Про правовий статус і соціальні гарантії осіб, які незаконно позбавлені волі, заручники, або засуджені на тимчасово окупованих територіях України та за її межами", до співаторства долучилися представники комітету прав людини й захисту ветеранів, також профільне міністерство ТОТ, колишні заручники", - написала перший віце-спікер.

Геращенко зазначила, що термінологія законопроекту враховує українське законодавство і міжнародні конвенції, а під дію законопроекту повинні потрапити всі ті, хто незаконно утримувався у в'язницях ОРДЛО і РФ за військову агресію, яка почалася з 20 лютого 2014 року.

"Законопроект визначає правовий статус незаконно утримуваних і певні соціальні гарантії, як-от: разова грошова виплата, яку має визначати КМ після звільнення людини (враховуючи можливості українського бюджету, тобто, ми не фіксуємо цю суму, вона залежить від бюджетних можливостей і є разовою). При цьому дезертири, інші особи, хто співпрацював з окупаційним режимом (якщо це встановлено спеціальними службами, військовою прокураторую), не матимуть право на отримання соціальної разової виплати й інші соціальні гарантії", - повідомила політик.

Вона підкреслила, що важливим є те, що держава посилить правовий захист заручників, допомога в підготовці позовів для залучення причетних до тортур і незаконних утримань.

Також пропонується ще раз законодавчо зафіксувати, що під час перебування в полоні військовослужбовцям нараховується заробітна плата (ця норма працює і зараз, але буває багато скарг від сімей заручників на бюрократичні перепони).

"Відразу зазначу, що певні норми законопроекту здаються мені нереалістичними, як-от соціальне житло й інші види компенсацій, але на цьому наполягали інші автори спільного законопроекту. Ці норми потребують значних видатків з бюджету, грошей, яких на сьогодні в бюджеті немає, і компенсацій, які має сплачувати не Україна, а країна - агресор. Тому, впевнена, до другого читання законопроект буде допрацьовано й позбавлено певного популізму ( самокритично пишу, як один із співавторів, але в моєму першому проекті цих новел не було, в нашому спільному з великим авторським колективом - є велика частина компромісів.... Я буду працювати над відшліфуванням проекту до другого читання). В той же час цей законопроект посилить соціальний захист заручників і дасть українській стороні нові можливості для підготовки позовів до міжнародних судів", - написала Геращенко.

"Залишаюся на позиції, що відкликаний законопроект мого авторства був більш прагматичним. Але заради компромісу, я відкликала попередній свій законопроект, аби долучитися до спільного й зрушити з мертвої точки вирішення проблеми статусу заручників. Водночас стою на позиції, що нинішній законопроект має певні популістські норми й розмиті моменти, які обов‘язково треба вичистити до другого читання", - резюмувала перший віце-спікер ВР.

Закон про статус політвязнів у РФ і заручників в ОРДЛО посилить їхній соцзахист і дасть можливість для підготовки позовів до міжнародних судів, - Ірина Геращенко 01

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3058241
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору