EN|RU|UK
 Економіка
  7210  29

 За невиконання закону "Маски-шоу стоп" треба запровадити кримінальну відповідальність, - нардеп Денисенко

Народний депутат від БПП, представник уряду у Верховній Раді Вадим Денисенко вважає за необхідне ввести кримінальну відповідальність за невиконання урядового закону "Маски-шоу стоп"

Про це він заявив на прес-конференції в Києві, передає Depo.ua.

 "Чому не працює закон "Маски-шоу стоп"? Тому що, з моєї точки зору, вже  накопичилася певна критична маса інформації. Вона свідчить про те, що справді прогресивний закон, від якого ми чекали вирішення цілої низки глобальних проблем, з якими щодня стикається бізнес, на жаль, не працює. На сьогоднішній момент ми можемо говорити, що в багатьох моментах ситуація далека від того, щоб вважати, що вона як мінімум почала виправлятися", - зазначає Денисенко.

За його словами, критичною точкою в цьому контексті став обшук, проведений минулого тижня в одному з банків. "Минулої п'ятниці в одному з банків, який перебуває зараз в управлінні Фонду гарантування вкладів, відбулися обшуки з масками, які прямо підпадають під "Маски-шоу стоп" з виломлюванням дверей, поломкою багатьох технічних моментів. Причому представник Фонду гарантування вкладів перебував на вулиці, просив впустити його в це приміщення, був готовий відчинити двері цього приміщення, готовий був вирішити питання навіть без злому дверей. Але людину не впустили. Потім, згідно з новим Кримінально-процесуальним кодексом, будь-яка людина, яка перебуває в приміщенні, може попросити адвоката. Було клопотання щодо того, щоб залучити адвокатів - був всього один адвокат на велике багатоповерхове приміщення. Була відмова в допуску адвоката", - розповів нардеп.

Він вважає, що це свідчить про те, що "практично всі силові органи, починаючи від старорежимних, таких як СБУ і МВС, і закінчуючи новими прогресивними - НАБУ - порушують закон" Маски-шоу стоп ".

"Усі плюватити хотіли на цей закон. Чому вони його порушують? Тому що насправді всі ці прогресивні норми не мають за собою каральної дії...", - переконаний Денисенко.

У зв'язку з цим він пропонує внести відповідні зміни до законодавства. "Зміни мають полягати в двох кардинальних речах. Перше - треба вводити дисциплінарну, а, можливо, кримінальну відповідальність силовиків за невиконання закону "Маски-шоу стоп". Тобто, якщо ви не допустили адвоката, то ви мусите понести за це як мінімум дисциплінарну, а я вважаю, що кримінальну відповідальність. Другий, не менш важливий момент, - ми говорили про це, коли ухвалювали цей закон, - потрібно нарешті покласти край каруселям, коли однотипні справи відкриваються одним органом, потім закриваються, потім відкриваються іншим органом. У нас 12 антикорупційних органів. І треба пройти всі ці 12 кіл пекла. І всі плювати хотіли на виконання закону "Маски-шоу стоп", - обурився Денисенко.

Він прогнозує, що відповідні законодавчі зміни викличуть величезний спротив з боку силових структур, але це "дасть можливість бізнесу дихати".

"Ми розуміємо, що буде величезний спротив силової системи, але без вирішення цього питання ми не зможемо будувати бізнес і не зможемо зупинити міграцію", - резюмував нардеп. 

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3058234
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору