EN|RU|UK
 Політика України
  4737  8

 Спецрозслідування щодо сірчаної кислоти загрожує ускладненням торговельних відносин з ЄС, - партнер юрфірми "Sayenko Kharenko" Махінова

Спеціальне розслідування, що проводиться Міністерством економічного розвитку і торгівлі щодо імпорту сірчаної кислоти в Україну, загрожує ускладненням торговельних відносин з Євросоюзом та Білоруссю, аж до позовів до СОТ.

Таку думку в коментарі Бізнес-порталу UAprom висловила Анжела Махінова, партнер юридичної фірми Sayenko Kharenko.

Як повідомлялося раніше, в серпні минулого року СхідГЗК і "Сумихімпром", що домінують на ринку сірчаної кислоти, звернулися в МЕРТ зі скаргою на імпорт цієї сировини, який, на їхню думку, завдає шкоди українським хімікам. Зі свого боку чиновники Мінекономторгівлі, без будь-яких попередніх досліджень, відкрили спеціальне розслідування.

"У цій справі дуже багато проблемних моментів, і вжиття будь-яких обмежувальних заходів за їх наявності загрожує позовами від країн-імпортерів у СОТ", - сказала вона.

Зокрема, за її словами, Білорусь розглядає можливість застосування заходів у відповідь.

"Крім того, не варто забувати, що ЄС, а саме Німеччина, є третім за обсягом імпортером сірчаної кислоти в Україну. Всі пам'ятають справу з обмеженням імпорту легкових авто, коли Україна програла Японії в СОТ. І зараз ми наступаємо на ті самі граблі", - зазначила вона.

Махінова вважає, що ЄС може занепокоїтися низкою спецрозслідувань, які ініціювала Україна.

"У 2015 році було проведено спецрозслідування щодо поліуретану, по суті, проти ЄС. Воно завершилося запровадженням заходів, і цю пілюлю ЄС проковтнув. Зараз ведеться це спецрозслідування щодо сірчаної кислоти, а буквально минулого тижня "Укртатнафта" подала заяву на третє спецрозслідування щодо нафтопродуктів. Тобто наростає кількість спецрозслідувань, і я думаю, що ЄС дуже занепокоїться цією ситуацією", - наголосила вона, додавши, що можливе ускладнення відносин та порушення цього питання в комітетах СОТ.

Крім того, А.Махінова зазначила дефіцит рухомого складу для перевезення сірчаної кислоти в Україні, а ті цистерни, які є, перебувають у критичному стані.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3058231
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору