EN|RU|UK
 Політика України
  8712  33

 Уряд багато чого досяг у реформуванні України, важливо продовжувати рух, - представник ЄК Вагнер

У Лондоні пройшло обговорення прогресу реформ в Україні та пріоритетів на майбутнє, а також обговорення деталей подальшої співпраці, зокрема, підтримки реформ в Україні.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий портал, керівник групи підтримки України в Єврокомісії Пітер Вагнер заявив, що уряд багато чого досяг у реформуванні країни. "Економічна ситуація стабілізувалася вражаюче швидко, децентралізація найбільш успішна", - додав він.

Презентацію про стан реформ та пріоритети Уряду на заході представив Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко. Він також зустрівся з представниками Європейського банку реконструкції та розвитку та партнерами з Європейського Союзу.

"Через півтора роки після запровадження спеціалізованих груп підтримки реформ ми досягли моменту, коли має відбутись перехід на наступний етап співпраці", - сказав Міністр. "Ми досягли значного прогресу і тепер настав час закріпити наші досягнення. На наступному етапі ми хочемо зосередити наші зусилля на таких пріоритетах, як приватизація, ефективне управління державними підприємствами, реформа державного управління та покращення ділового клімату. Ми також хочемо розширити сферу охоплення програми підтримки, ввівши групи підтримки реформ в інші міністерства та відомства. Ці команди не тільки важливі для впровадження реформ, вони є потенційною основою для сучасної, професійної та ефективної державної служби в Україні".

Міністр також подякував міжнародним партнерам за постійну та комплексну підтримку, яка свідчить про довіру та визнання нашого прогресу у впровадженні реформ.

Єврокомісар Йоганнес Ган додав: "Угода про асоціацію надала Україні та ЄС потенціал для зближення та більшої співпраці. Щоб отримати переваги, які відкриває Угода, Україні потрібно впровадити багато складних реформ. Ми, як і раніше, підтримуємо Україну в будівництві кращого урядування, сильнішої економіки та сильного суспільства. Державне управління повинно бути інклюзивним, прозорим, чесним та підзвітним, а також воно має пропонувати якісні послуги всім громадянам України. Успіх реформ в Україні залежить від самих українців, що працюють заради їх власного майбутнього. Ми допомагаємо їм будувати сильну Україну".

Нагадаємо, для підтримки впровадження реформ в Україні за підтримки ЄБРР та ЄС у 2016 році були створені групи підтримки реформ. На першому етапі такі групи працювали в Міністерстві фінансів, Міністерстві економічного розвитку і торгівлі, Міністерстві інфраструктури та Міністерстві аграрної політики та продовольства України. Після успішного першого етапу команди підтримки реформ були створені також у Міністерстві екології та природних ресурсів та Міністерстві регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства, а також в Державному агентстві автомобільних доріг України. Сьогодні в них працює близько 150 людей, які займаються розробкою та реалізацією пріоритетів галузевих реформ, а також перетворенням державного апарату.

Команди підтримки реформ є частиною більш широкої архітектури підтримки реформ #MakeReformsHappen в Україні. До неї також належать Національна рада реформ, Офіс реформ КМУ, Стратегічна група радників для підтримки реформ в Україні на чолі з Іваном Міклошем. Елементи архітектури реформування фінансуються з рахунку "Стабілізація та сталий розвиток", створеного ЄБРР у 2014 році для підтримки зусиль України з реформування економіки, покращення бізнес клімату та сталого розвитку. Учасниками цього фонду є Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Нідерланди, Польща, Швеція, Швейцарія, Великобританія, США та ЄС.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3058137
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору