EN|RU|UK
 Суспільство
  15271  46
Матеріали за темою:

 Перерахунок пенсій співробітникам МВС став першою зразковою справою, розглянутою ВС, - Данішевська

Першою зразковою справою, яку розглянув Верховний Суд України, стала справа про перерахунок пенсій співробітникам МВС.

Про це сьогодні на брифінгу заявила голова Верховного Суду Валентина Данішевська, передає кореспондент Цензор.НЕТ.

Нагадаємо, в адміністративному судочинстві (у сферу якого входить вирішення спорів між громадянами та юридичними особами з одного боку та державними органами з іншого) впроваджується поняття зразкових і типових справ. Тепер за наявності певної кількості однакових справ суд може одну з них передати безпосередньо до Верховного Суду, зупинивши провадження щодо інших. Одну справу Верховний Суд розглядає як зразкову, а інші аналогічні суперечки вирішуються за цим прикладом - зокрема, справи, які ще не дійшли до суду.

"Ми застосували новий інструмент, який нам надав новий Кодекс адміністративного судочинства. Це розгляд зразкової справи. У нас великі очікування від цього інструменту. По-перше, це прискорення розгляду справ, які є в судах у величезній кількості і які стосуються дуже багатьох людей. По-друге, ми сподіваємося, що рішення щодо зразкових справ виконуватимуться урядом - при чому, виконуватимуться не тільки щодо людей, які звернулися до суду, а й щодо тих людей, які не звернулися, але конкретне питання їх стосується", - зазначила вона.

За словами Данішевської, на сьогодні розглянуто три такі зразкові справи, з них одна вже набула чинності.

"Перша зразкова справа була ухвалена урядом, до його честі. Вона навіть не була оскаржена в апеляційному порядку. Прийнято постанову про виконання цього рішення. Воно стосується понад 150 тисяч осіб. Йдеться про перерахунок пенсій працівникам МВС. Ми дуже задоволені. Особисто я вражена тим як уряд це сприйняв, хоча він і заперечував проти позову, але підкорився рішенню. Думаю, що саме так повинні взаємодіяти різні гілки влади - на добро суспільства", - додала вона.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3058104
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору