EN|RU|UK
 Політика України
  8830  37
Матеріали за темою:

 Голова ВС Данішевська про тиск на суддів: "Доходить мало не до чаклунства, навіть маком і сіллю засівають"

Голова Верховного суду Валентина Данішевська визнає наявність спроб політичного і бізнес-впливу на суддів, а також намірів квазі-громадськості тиснути на суд з метою ухвалення певних рішень.

Як передає Цензор.НЕТ про це глава Верховного Суду Валентина Данішевська сказала у вівторок на брифінгу в Києві.

За її словами, у всіх країнах є сили, які хочуть вплинути на суд, суди від цього захищаються, і Верховний Суд України - не виняток.

"У нас є проблеми, власне, з політичним впливом, є проблеми з впливом бізнес-груп, у нас є проблеми з впливом такої собі квазі-громадськості, коли під виглядом громадськості до судів приходять озброєні люди і починають тиснути на суд або тримати суддю в кабінеті", - сказала вона.

Вона також зауважила, що часом "бажання впливати доходить мало не до чаклунства - навіть маком і сіллю засівають".

За словами Данішевської, Вища рада правосуддя вже висловлювала свою позицію, зокрема, щодо зняття охорони судів.

"Вища рада правосуддя, ми в цілому і Рада суддів України ... розуміємо і відчуваємо ту грань між незалежністю судді, свавіллям, впливом на нього, - підкреслила вона. - Щоб суддя був об'єктивним і незалежним, треба, щоб він, найперше, нікого не боявся, щоб він був захищений настільки, щоб не було страху, що він оголосить рішення і не дійде додому. І про це має турбуватися держава в цілому, це не питання тільки суддів і судової системи. Кожна людина повинна бути зацікавлена в тому, щоб суддя був вільним від страху", - додала глава ВС.

Нагадаємо, доповідаючи про перші сто днів роботи суду, Данішевська розповіла, що з 15 грудня 2017 року суд отримав 75 ​​тисяч нерозглянутих справ і 29 тисяч нових справ.

"Понад сто тисяч справ у нас зараз на руках і мають бути розглянуті", - сказала вона.

Данішевська уточнила, що близько 80 тисяч справ вже розподілені між суддями для розгляду.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3058070
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору