EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  5418  24

 Несплата за працю та кримінальні справи, - ЗМІ розповіли про наслідки нелегального працевлаштування за кордоном

Кількість виданих запрошень на роботу для українців у Польщі вже перевищила 1 мільйон 700 тисяч, а через легальні компанії працевлаштовано лише 12 396 осіб.

Про це повідомив президент Всеукраїнської Асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник в ефірі програми "Гроші" на 1 + 1.

До того ж, нелегальні трудові мігранти часто стають жертвами найрізноманітніших афер - починаючи від несплати за їхню  працю, закінчуючи кримінальними справами.

Так, згідно з розслідуванням журналістів, пригоди українців починаються вже на етапі звернення до фірми. Тут з охочих працювати за кордоном вимагають стартовий внесок в кілька тисяч євро, але при цьому ніяких гарантій потенційний трудовий мігрант не отримує.

"Три тисячі євро на людину. Ви можете повірити в це щастя? Запам'ятайте, ніколи і нікому не платіть до підписання договору. І хоча тут нас запевняють у безпеці наших фінансових вкладень, десятки обдурених працівників стверджують зворотне. На додаток ви не тільки можете стати жертвою шахраїв, а навіть співучасником злочину", - повідомляють автори матеріалу.

Компанії з працевлаштування пропонують також фальшиві ID-картки і навіть громадянство інших країн. Про це журналісти дізналися, спробувавши самі влаштуватися на роботу і знявши цей процес на приховану камеру.

Представник агентства: "Що включає собою громадянство ЄС? Свідоцтво про народження вам дають, ID-картку, це внутрішній паспорт і закордонний паспорт. Це їхня прописка там буде. Окремо ще буде 300 євро за водійське посвідчення отримати".

Однак за словами експерта, така діяльність легко може вилитися в реальну кримінальну справу.

"Компанії, які пропонують отримання громадянства Румунії, на 90% це звичайні шахраї. Якщо в реальності почнеться перевірка і з'ясується, що ніякої бабусі, ніяких дідусів у вас не було, то це вже співучасть у кримінальному злочині. Це підробка документів в тому числі", - попереджає президент Всеукраїнської Асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3058021
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору