EN|RU|UK
 Суспільство, Здоров'я
  4928  20

 МОЗ затвердив порядок надання первинної медичної допомоги

МОЗ затвердив порядок надання медичної допомоги для лікарів первинної ланки.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Міністерства охорони здоров'я, порядок визначає правила, за якими українці обиратимуть терапевтів, педіатрів та сімейних лікарів, і є обов'язковим для всіх закладів охорони здоров'я, що надають первинну медичну допомогу.

Уже з 2 квітня українці можуть вільно обрати свого лікаря: терапевта для дорослого, педіатра для дитини або сімейного лікаря для всієї родини, за умови, що обраний ними заклад уже підключено до системи eHealth. Підписуючи декларацію з обраним лікарем, ви повідомляєте державі через Національну службу охорони здоров'я (НСЗУ), що гроші за ваше обслуговування мають надходити саме до цього медзакладу. Тому декларація фактично є формою заяви і діє доти, поки ви не вирішите змінити свого лікаря.

Порядок визначає, що лікаря можна обирати в будь-якому медзакладі, незалежно від місця прописки або проживання. У закладах, де вже можна підписати декларацію, можна буде побачити наліпку з написом "Тут можна обрати свого лікаря".

Згідно з порядком, терапевти, педіатри та сімейні лікарі спостерігатимуть за станом здоров'я, ставитимуть діагнози та лікуватимуть найпоширеніші хвороби, травми, отруєння. Вони також вестимуть пацієнтів із хронічними захворюваннями. За необхідності лікар дасть направлення до фахівця вторинної або третинної допомоги - лора, ендокринолога, хірурга тощо.

Лікар первинної ланки також надаватиме невідкладну допомогу в разі гострого розладу фізичного або психічного здоров'я, якщо не потрібно екстреної, спеціалізованої або високоспеціалізованої медичної допомоги, а також виявлятиме ризики для здоров'я (проконсультує, як поступово відмовитися від шкідливих звичок, де знайти додаткову допомогу та як почати здоровий спосіб життя).

У компетенції лікаря первинки - спостереження за здоровою дитиною, неускладненою вагітністю та окремі послуги паліативної допомоги. Лікар також видасть потрібну довідку, листок непрацездатності, направлення для проходження медико-соціальної експертизи та інше.

Записатися до лікаря можна буде особисто, за телефоном, електронною поштою або іншими доступними засобами.

За необхідності лікар може виїхати до пацієнта додому. Потребу виїзду лікар і пацієнт обговорюють між собою. Тут слід зазначити, що йдеться не про екстрену допомогу - служба швидкої працюватиме в звичному режимі.

Якщо лікар у відпустці або з інших причин не може прийняти пацієнта, то установа охорони здоров'я має забезпечити заміну і заздалегідь сповістити пацієнтів: за тиждень, якщо заміна передбачувана (наприклад, лікар у відпустці або у відрядженні), у перший день, якщо заміна непередбачувана (наприклад, лікар захворів).

Згідно з порядком, оптимальний обсяг практики для сімейного лікаря становить 1800 пацієнтів, терапевта - 2000, педіатра - 900. Однак залежно від демографічних, інфраструктурних та інших особливостей населеного пункту кількість пацієнтів може змінюватися.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3058018
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору