EN|RU|UK
 Економіка
  2394  4

 На ринку сірчаної кислоти України має бути конкуренція, а не монополія, - директор ТОВ "Захід" Середа

На українському ринку сірчаної кислоти має бути конкуренція, але замість цього Україні загрожує монополія.

Як передає Цензор.НЕТ, таку думку в коментарі бізнес-порталу UAprom висловив Сергій Середа, директор ТОВ "Захід", що займається імпортом сірчаної кислоти в Україну.

У серпні минулого року СхідГЗК і "Сумихімпром", що мають домінуюче становище на ринку сірчаної кислоти, звернулися в МЕРТ скаргою на імпорт цієї сировини, який, на їхню думку, завдає шкоди українським хімікам. У свою чергу, чиновники Мінекономторгівлі, без будь-яких попередніх досліджень, відкрили спеціальне розслідування.

"Наше ставлення до цього розслідування, звичайно ж, негативне. Я думаю, що має ринок регулювати всі ці відносини, має бути конкуренція. А наші виробники-монополісти хочуть преференцій на ринку", - сказав Середа.

За його словами, сьогодні обсяги імпорту сірчаної кислоти в Україну не дотягують навіть до 10% від внутрішнього виробництва цієї сировини.

"Імпорт робить погоду на ринку. Більш того, він виступає своєрідним підстраховуванням, коли українські виробники зупиняють обладнання на ремонт, щоб не виник дефіцит", - зазначив він.

При цьому Середа нагадав, що в лютому під час дебатів у МЕРТ підприємства гірничо-металургійного комплексу, основні споживачі сірчаної кислоти в Україні, в один голос заявили, що ринок закривати не можна.

"Тому що в 2017 році виникла ситуація, коли "Нафтан" (білоруський виробник сірчаної кислоти - ред.) зупинився на плановий ремонт. І у вітчизняних метпідприємств відразу ж виникли великі проблеми із забезпеченням цією сировиною, оскільки в українських виробників також були технічні проблеми. У СхідГЗК дуже старе обладнання, там постійні аварійні ситуації. Він не міг запуститися три місяці", - розповів директор ТОВ "Захід".

За його словами, цей період більшість споживачів пройшло на технологічному мінімумі, який обов'язковий на метпідприємствах. "Могло навіть дійти до екологічної катастрофи", - застеріг він.

Середа також підкреслив, що в Україні не вистачає спеціалізованих цистерн для перевезення сірчаної кислоти, а наявний рухомий склад перебуває в жалюгідному стані. Тому його дефіцит традиційно покривався за рахунок імпорту.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3057999
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору