EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  3804  6

 МінТОТ за 2 роки залучило під свої проекти близько 3 млрд грн, держава профінансувала 1%, - Черниш

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України на реалізацію своїх проектів за два роки залучило від міжнародних партнерів близько 3 млрд грн, а держава профінансувала не більше 1% від цієї суми.

Як передає Цензор.НЕТ, про це сказав глава МінТОТ Вадим Черниш в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"За два роки МінТОТ залучило на реалізацію проектів приблизно 3 млрд грн. Наприклад, зараз здійснюються два великі проекти з USAID, тобто з урядом Сполучених Штатів, обсягом у 87 млн дол. Загалом, це проекти, за якими працює широкий спектр наших міжнародних партнерів, неурядових та урядових організацій, зокрема агентства ООН та інші", - сказав глава МінТОТ Вадим Черниш.

За його словами, більшість проектів сконцентровано в п'яти регіонах, де велика кількість внутрішньо переміщених осіб, або де є громади, які зазнають негативного впливу збройного конфлікту. Однак кілька проектів поширюється на всю територію країни.

"Я переконаний, що якби міжнародні партнери з нами не реалізовували ці проекти, вони б взагалі не реалізовувалися в країні", - наголосив міністр.

Водночас В.Черниш додав, що навіть цей обсяг фінансування не є достатнім. "Минулого року на забезпечення цих потреб з бюджету було виділено 17 млн грн, а ми за два роки залучили приблизно 3 млрд грн загалом. Виходить, що бюджет фінансує не більше 1%", - зазначив він.

Міністр додав, що з участю МінТОТ минулого року було організовано доставку гуманітарної допомоги жителям сходу України на суму майже 2 млн дол. від урядів Швейцарії, Білорусі, Литовської Республіки.

Також Міністерство і Світовий банк відібрали 10 проектів у 8 містах і 2 об'єднаних територіальних громадах, спрямованих на підтримку переселенців у Харкові, Миколаєві, Первомайську, Куп'янську, Кривому Розі, Бердянську та інших містах на суму 59 млн грн.

Крім того, уряд США надав 52 млн дол., а уряд Німеччини - 5 млн дол. на реалізацію проектів міжнародної технічної допомоги.

 

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3057948
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору