EN|RU|UK
 Політика України
  4473  18

 Посол США в РФ Хантсман про вислання російських дипломатів: Велика Британія - наш найкращий друг і союзник, і це відповідь на безрозсудний напад

Рішення про вислання російських дипломатів у зв'язку з отруєнням у Великій Британії екс-офіцера ГРУ Сергія Скрипаля продиктовано союзницьким характером відносин Вашингтона і Лондона.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це заявив посол США в Росії Джон Хантсман в інтерв'ю виданню "Коммерсант".

"Що ж стосується санкцій, то це відповідь на безрозсудний напад із застосуванням бойової речовини нервово-паралітичної дії щодо британського підданого і його дочки на британській території. Ми не можемо залишити ці безвідповідальні дії без належної реакції. Велика Британія - наш найкращий друг і союзник. Ми даємо сигнал, що якщо ви будете так ставитися до нашого союзника і друга, відповідь буде неминучою", - сказав Дж.Хантсман.

Він також підкреслив, що США довіряють розслідуванню, яке проводиться Великою Британією.

"Не тільки США, але і багато інших країн змогли ознайомитися з доказами. І все це багато в чому нагадує те, що ми бачили у випадку з MH-17 (збитий в липні 2014 року над Донбасом пасажирський літак. - Ред.), Кримом і втручанням у президентські вибори в США", - сказав Дж.Хантсман.

Він пояснив, що говорить про "дезінформацію" з російської сторони, "що вагомою мірою ускладнює відокремлення фактів від вимислу".

"У цій ситуації ми повинні були покладатися на власний об'єктивний аналіз наявних у Великій Британії фактів і проведене британцями ретельне розслідування. Ми повністю довіряємо їхнім висновкам", - сказав посол США в РФ.

4 березня у Великій Британії біля торгового центру в місті Солсбері через взаємодію з невідомою небезпечною речовиною постраждали колишній полковник ГРУ С.Скрипаль, який працював на британську розвідку, і його дочка Юлія. Вони зараз у комі. За даними британського слідства, постраждалі були отруєні нервово-паралітичною речовиною "Новачок", нібито розробленою в Росії.

Росія всі звинувачення у зв'язку зі "справою Скрипаля" заперечує і нагадує, що ще в 2017 році повністю знищила всю свою хімічну зброю.

Адміністрація президента США Дональда Трампа в понеділок у зв'язку зі "справою Скрипаля" вирішила вислати з країни 60 російських дипломатів і закрити генконсульство РФ у Сіетлі.

Як заявив Дж.Хантсман, Вашингтон ухвалив рішення про закриття генконсульства Росії в Сіетлі у відповідь на велику кількість співробітників російської розвідки, які працюють на території США.

"Це відповідь на велику кількість співробітників розвідувальних служб РФ, які працюють на території США. Надалі в США буде менше (російських) шпигунів, які шпигують за американцями, проводять приховані операції, і тим самим загрожують національній безпеці США", - сказав він.

Відповідаючи на запитання, чи не хоче він сказати, що в генконсульстві РФ у Сіетлі працюють шпигуни, Дж.Ханстман заявив: "Вони працюють на всій території США".

Рішення про вислання дипломатів постійного представництва РФ при ООН посол США також пов'язав із кількістю  російських розвідників, які працюють у країні. "Ці заходи пов'язані із загальною кількістю співробітників російських спецслужб, які працюють на території США. Саме тому ухвалено таке рішення", - заявив Дж.Хантсман.

При цьому він позитивно відповів на запитання, чи переконаний він, що російські шпигуни є як в генконсульстві в Сіетлі, так і в структурах ООН.

"Було ухвалено рішення значно зменшити кількість (співробітників російської дипмісії) і в двосторонньому представництві у Вашингтоні, і в представництві в ООН, щоб захистити американських громадян. Оонівський процес дещо відрізняється від заходів щодо вислання дипломатів на двосторонньому рівні, що вживаються в рамках Віденської конвенції (про дипломатичні зносини). Йдеться про повідомлення ООН на підставі ретельно зібраної доказової бази", - зазначив Дж.Хантсман.

За його словами, США координували свої дії з генеральним секретарем ООН. "Це необхідно зробити, і це повідомлення буде зроблено. Наскільки мені відомо, держсекретар ухвалив таке рішення", - сказав посол США в РФ.

За його словами, оголошення про вислання російських дипломатів не було перенесено з урахуванням трагедії в Кемерово через складнощі в координації цього кроку з іншими країнами.

"Ми дійшли спільної думки, що така відповідь доречна. Час оголошення про подібні рішення завжди складно скоординувати через велику кількість учасників. Але думаю, той факт, що про подібні заходи оголосила така кількість країн, які провели власний аналіз і огляд "справи Скрипаля", говорить про щось екстраординарне. За все своє життя я не бачив настільки чітко скоординованої та комплексної відповіді на подібний інцидент", - сказав Дж.Хантсман, відповідаючи на запитання, чи не думали США перенести оголошення про вислання дипломатів РФ з урахуванням трагедії в Кемерові.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3057943
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору