EN|RU|UK
 Політика України
  17354  83
Матеріали за темою:

 Вихід ГРД із процесу кваліфікаційного оцінювання суддів означає провал судової реформи, - ініціатива "Декларація небайдужих" висунула низку вимог до влади

Ініціативна група просить представників міжнародної спільноти, які вкладають багато сил у реформування державних органів нашої країни, не брати до уваги протистояння старої системи кардинальним реформам безнадійним вироком Україні.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це на своїй сторінці в Facebook написала волонтер і координатор проекту "Медійна ініціатива за права людини" Ольга Решетилова.

"Сьогодні на судовій реформі поставлено жирну крапку. Громадськість більше в цьому участь не бере. Корумповані, знахабнілі від безкарності судді оцінюватимуть і призначатимуть самі себе", - написала вона.

"Нижче коротко про зміст того, що відбулося, і про те, чого ми вимагаємо. Поширюйте і вимагайте разом з нами. Отже, Офіційна заява Ініціативної групи "Декларація Небайдужих". 26 березня Громадська рада доброчесності (ГРД) заявила про вихід із процесу кваліфікаційного оцінювання суддів. Цей крок членів громадського органу - ключового в процесі проведення судової реформи - став логічним наслідком нехтування Вищою кваліфікаційною комісією суддів (ВККС) вимог громадськості стосовно очищення судової влади. Своїми діями ВККС фактично нівелювала всю судову реформу. Більше того, недоброчесні судді та представники органів суддівського врядування організували масштабну кампанію з дискредитації ГРД, ми вже бачимо, як на захист неправомірних і огидних дій представників старої судової системи стають цілі ботоферми в соцмережах. Враховуючи катастрофічно низький рівень довіри громадян до судів, застосування брудних інформаційних технологій - це все, що лишається суддям і органам суддівського врядування, щоб зберегти і не реформувати суди", - йдеться в заяві.

Тим часом, попри висновки ГРД, посади суддів за собою зберігають кандидати, які заплямували себе, приймаючи неправосудні рішення щодо активістів Майдану, отримуючи неправомірну вигоду чи беручи участь у корупційних схемах.

Участь Громадської ради доброчесності у кваліфікаційному оцінюванні суддів передбачена Законом України "Про судоустрій і статус суддів". Вихід ГРД із цього процесу автоматично означає зупинку і провал судової реформи.

Діяльність недоброчесної і такої, що вже дискредитувала себе, Вищої кваліфікаційної комісії суддів може поставити під удар і антикорупційну реформу. Адже законопроект "Про Вищий антикорупційний суд", що вже пройшов перше читання у Верховній Раді, передбачає, що та саме ВККС як орган суддівського врядування визначає кандидатури на посади суддів ВАС

З огляду на факт провалу судової реформи, який ми вже можемо констатувати на сьогодні, Ініціативна група Декларації небайдужих вимагає:

  1. Негайної реакції Президента України на заяву Громадської ради доброчесності.
    2. Термінового засідання Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя, на якому розглянути можливість внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" з метою посилення ролі громадськості в процесах атестації суддів та переформатування ВККС.
    3. Не допустити ВККС у теперішньому її складі до формування Вищого антикорупційного суду, внісши відповідні зміни до проекту закону №7440

"Просимо представників міжнародної спільноти, які стільки сил та енергії вкладають в реформування державних органів нашої країни, не вважати протистояння старої системи кардинальним реформам безнадійним вироком Україні. Українське громадянське суспільство продовжує нелегку боротьбу за нову країну. І ми безмежно вдячні вам за розуміння і підтримку", - йдеться в заяві.

Нагадаємо, Громадська рада доброчесності заявила, що не братиме участі в процесі кваліфікаційного оцінювання суддів.

Вихід ГРД із процесу кваліфікаційного оцінювання суддів означає провал судової реформи, - ініціатива Декларація небайдужих висунула низку вимог до влади 01

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3057871
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору