EN|RU|UK
 Економіка
  3044  8

 Розслідування МЕРТ щодо сірчаної кислоти має замовний характер, - імпортер

Розслідування, яке проводить Міністерство економічного розвитку і торгівлі України щодо імпорту сірчаної кислоти, найімовірніше, має замовний характер на користь окремих виробників цієї сировини.

Таку думку в коментарі Бізнес-порталу UAprom висловив Петро Жигулін, директор компанії "Хімекс", що займається імпортом сірчаної кислоти в Україну, за підсумками слухань цього питання в Міністерстві економічного розвитку й торгівлі.

"Все зводиться до замовного розслідування, хоча про це ніхто прямо не говорить. Після лютневих дебатів у МЕРТ у мене склалося враження, що Мінекономрозвитку не очікувало такої відсічі з боку не лише постачальників кислоти, тобто білорусів, але й споживачів кислоти в Україні, підприємств металургійної галузі країни", - сказав він.

За його словами, резонанс від цього розслідування виявився широким.

"На дебатах звучали розумні аргументи проти введення будь-яких обмежень, а тим паче заборони. Якщо це станеться, це буде абсурд, це загрожує зупинкою підприємств", - зазначив Жигулін.

Як повідомлялося раніше, в серпні минулого року СхідГЗК і "Сумихімпром", що займають домінуюче становище на ринку сірчаної кислоти, звернулися в МЕРТ зі скаргою на імпорт цієї сировини, який, на їхню думку, завдає шкоди українським хімікам. Зі свого боку чиновники Мінекономторгівлі, без будь-яких попередніх досліджень, розпочали спеціальне розслідування.

Директор "Хімекс" також вважає, що заборона імпорту кислоти призведе до монополізації цього ринку в Україні.

Крім того, він нагадав, що на сьогодні в Україні обмежено кількість цистерн, на яких можна перевозити сірчану кислоту. "Сумихімпром" і "Зоря" взагалі не мають жодної цистерни, СхідГЗК має їх в обмеженій кількості. Дефіцит цього парку в Україні традиційно покривався за рахунок імпорту", - констатував Жигулін.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3057829
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору