EN|RU|UK
 Політика України
  5175  9
Матеріали за темою:

 На співбесіду із суддями члени ВККС приходять підготовленими, маючи на руках безліч матеріалів, - секретар кваліфпалати Щотка

Члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів приходять на співбесіди, маючи на руках безліч підготовлених заздалегідь матеріалів.

Як повідомляє кореспондент Цензор.НЕТ, про це сказав секретар кваліфікаційної палати ВККС Станіслав Щотка.

"Судді готувалися до іспитів, це було всім відомо. Перші співбесіди були призначені на 23 число... По-різному колеги працюють. Звичайно, ми звернемо увагу на моменти, де прозвучало, що була надто оперативно проведена оцінка. До співбесіди члени комісії проходять підготовленими. Перед співбесідою члени ВККС збирають багато матеріалів на суддів. Ми щотижня повіряємо по 60 завдань. З приводу термінів - це було відомо. Давайте разом напружимося й працюватимемо. Я не звинувачую ГДР, але лише важка робота принесе результат", - зазначив Щотка, уточнивши, що серед таких матеріалів є, зокрема, і інформація, що характеризує суддів поза будівлею суду.

"Тому говорити, що відбувається щось таке, що прозвучало. Я б, колеги, з цим був обережним", - додав Щотка.

Говорячи про звинувачення з приводу співбесіди, яка проходила в п'ятницю, 23 березня, коли на одну кандидатуру, за оцінкою ГДР, виділялося 6-7 хвилин, він сказав: "Такимим, що відповідають вимогам, були визнані ті судді, за якими не було негативного висновку ГДР. За тими, за якими висновок був, оцінювання  було припинене. Там, де виникла ситуація з необхідністю уточнення висновку, ми оголосили перерву або відклали оцінювання. У процедурі оцінювання судді важливо бути точними у доказовій базі, особливо, якщо йдеться про звільнення".

Також Щотка повідомив, що за результатами співбесіди, 21 із 656 суддів не змогли скласти іспит.

У свою чергу глава ВККС Сергій Козьяков нагадав, що в 2016 році Комісія почала здійснювати первинне кваліфоцінювання. За цей час ВККС зробили оцінювання кількох сотень суддів. Також він заявив, що нинішній склад ВККС, порівняно з попереднім, рекомендував до звільнення в десятки разів більше суддів за порушення присяги (понад 500 осіб).

"Кількість вакансій зашкалює - близько 2 тисяч. Десятки судів в Україні мають одного або двох суддів. Ми розуміємо, що в разі хвороби правосуддя в цьому районі зупиняється", - зазначив він, наголосивши на важливості якнайшвидшого завершення процесу оцінювання суддів. 

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3057820
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору