EN|RU|UK
 Політика України
  6491  25

 "Сьогодні Крим - це півострів страху", - Лутковська

На сьогодні в окупованому Криму немає жодної міжнародної організації, яка там може працювати, немає жодного легітимного органу, куди можна поскаржитися на те, що там відбувається.

Як інформує Цензор.НЕТ, таку думку висловила екс-уповноважена з прав людини Валерія Лутковська в інтерв'ю "Главкому".

"Сьогодні Крим - це півострів страху. Немає жодної міжнародної організації, яка там може працювати, немає жодного легітимного, з моєї точки зору, органу, куди можна поскаржитися на те, що там відбувається", - говорить вона.

За словами Лутковської, вона була однією з останніх офіційних осіб у Криму в березні 2014 року, коли військова техніка з російськими номерами там їздила, і єдиною офіційною особою вже за час анексії - у грудні 2016-го.

"Мені вдалося поспілкуватися з Ахметом Чийгозом, Мустафою Дегерменджі та Алі Асановим в умовах сімферопольського слідчого ізолятора. Це був подвійний моніторинговий візит: ми з Москальковою приїхали до Сімферополя, а потім вона разом зі мною - у миколаївський слідчий ізолятор, де мали можливість поспілкуватися з Одінцовим та Барановим (колишні українські військові з Криму, які перейшли на бік Росії, та були захоплені СБУ. - Ред.)", - розповідає екс-омбудсмен.

Після цього вона пропонувала російському омбудсмену подібні моніторингові візити продовжувати й надалі, бо "Росія ж своїх не лишає".

"Відповідно, я пропонувала омбудсмену РФ приїжджати й дивитися, в яких умовах перебувають ув'язнені громадяни Росії на території України. А в мене була б можливість приїхати до українців, які незаконно, з нашої точки зору, перебувають на території Росії. На жаль, ми не встигли підписати відповідний меморандум. Але завдяки нашим зв'язкам з Москальковою вона тричі була в Криму і деякі питання були в неї на контролі. Це зменшувало тиск на тих, хто був у центрі уваги російського омбудсмена", - пояснила Лутковська.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3057727
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору