EN|RU|UK
 Політика України
  22257  145

 Особисті амбіції Ситника та Холодницького, а також зовнішній вплив на них занапастили важливу державну справу, - Трепак

Виявлення в кабінеті керівника САП Назара Холодницького пристрою для негласного отримання інформації може стати переломним етапом функціонування всієї антикорупційної системи України.

Таку думку в статті для ZN.ua висловив колишній заступник голови Служби безпеки України (СБУ) Віктор Трепак, повідомляє Цензор.НЕТ.

"Ця подія є кульмінаційною у тривалому протистоянні ГПУ–НАБУ–СБУ–САП, яке зумовлене намаганням вищого політичного керівництва установити повний контроль за новими антикорупційними органами. Хоча сама собою вона не є якимось одкровенням. Особисто я завжди був переконаний, що керівники САП і НАБУ перебувають під пильним контролем відповідних осіб і структур", - зазначив Трепак.

"Банкова вдало використала конфлікт між САП і НАБУ, в основні якого лежать не інтереси справи, а особисті інтереси, амбіції і намагання керівників цих структур показати свою перевагу. Банкова стравлювала НАБУ і САП давно й наполегливо, оскільки так було легше встановити політичний контроль над ними обома. Цей конфлікт був руйнівним для обох антикорупційних структур - він їх послаблював функціонально і дискредитував в очах суспільства. Мені раніше неодноразово доводилося писати, а також казати Назару Холодницькому і Артему Ситнику про очевидну істину: ефективною діяльність НАБУ і САП може бути лише тоді, коли вони діятимуть як одне ціле. Такою є ідеологія їхнього функціонування, так це закладено в законі. Але, на жаль, особисті амбіції молодих керівників нових антикорупційних структур та зовнішні впливи на них перешкоджали усвідомленню ними цієї очевидної аксіоми. У цьому спільна принципова помилка Холодницького і Ситника. Але кожен із них припустився й власних помилок", - підкреслив колишній заступник глави СБУ.

"Усе сталося значною мірою через те, що керівники нових антикорупційних структур - НАБУ і САП - виявилися не готовими до цих надзвичайно відповідальних посад. Особисті амбіції та інтереси у поєднанні з неготовністю протистояти викликам і ризикам, тримати удар і мати позицію занапастили важливу державну справу. Щоб належно виконувати свою місію на таких високих посадах, потрібно чітко усвідомити, що влада - це насамперед колосальна особиста відповідальність за реалізацію наданих владних повноважень, а не банальна можливість впливати на інших людей і карати їх. На превеликий жаль, Україна вкотре втратила шанс докорінно очистити тотально корумповану владу. Тепер така нагода може з’явитися нескоро. Хоча, як показує новітня історія України, все може дуже швидко кардинально змінитися - і не за сценарієм влади. Попри всі недоліки, українське суспільство має потужний потенціал захищати найважливіші соціальні цінності і спрямовувати країну демократичним шляхом розвитку", - резюмував Трепак.

Раніше в деяких ЗМІ з'явилася інформація, що Холодницький думає над тим, щоб подати у відставку через погіршення стану здоров'я. Іншою версією назвали тиск на керівника САП.

Джерело "Цензор.НЕТ" повідомило, що "прослушку"  встановили ​​співробітники Національного антикорупційного бюро під процесуальним керівництвом департаменту розслідувань у сфері держслужби і держвласності Генеральної прокуратури України.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3057677
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору