EN|RU|UK
 Політика України
  57513  396

 Діяльність таких груп, як "Правий сектор", "Свобода", С14, "Національні дружини" викликає стурбованість, - глава місії ООН Фрейзер

Громадянське суспільство в Україні має величезний потенціал і здатне сприяти сталому розвитку держави.

Про це заявила глава Моніторингової місії ООН із прав людини Фіона Фрейзер в інтерв'ю ZN, інформує Цензор.НЕТ.

За її словами, організація здійснює моніторинг реалізації прав і свобод по всій країні. "На 2019 рік заплановано парламентські та президентські вибори. У зв'язку з цим ми ширше дивимося на цілий блок питань, пов'язаних із демократичним простором. Нас цікавлять питання свободи слова і висловлювання думок, свободи мирних зібрань та асоціацій. Моніторинг реалізації цих прав ми здійснюємо не лише у столиці, але і в інших регіонах України. Стурбованість у нас викликає діяльність окремих груп, таких як "Правий сектор", "Свобода", С14, "Національні дружини". Дуже важлива щодо цього роль правоохоронних органів, які мають забезпечити захист учасників мирних зібрань, а в разі інцидентів (зокрема нападів на учасників) провести ефективне розслідування для притягнення винних до відповідальності", - зазначила вона.

За словами Фрейзер, також організація здійснює моніторинг розслідувань нападів на співробітників ЗМІ, убивств журналістів та інших випадків перешкоджання журналістській діяльності. "Не менш пильно стежимо й за реалізацією права на свободу об'єднань, зокрема за діями парламенту, який у рамках цієї сесії може розглянути й ухвалити закон, що значно обмежує свободу діяльності неурядових організацій", - заявила глава Моніторингової місії ООН із прав людини . Для організації дуже важливо забезпечити можливість "здорового розвитку громадянського суспільства".

"Хочу зазначити, що громадянське суспільство в Україні має величезний потенціал і здатне сприяти сталому розвитку держави", - підкреслила Фрейзер.

Нагадаємо, політична партія "Національний корпус" у неділю, 28 січня 2018 року, провела захід, на якому принесли присягу понад 500 учасників громадської організації "Національні дружини".

Згідно з інформацією на сайті ГО "Національні дружини", це добровільні об'єднання, створені для забезпечення порядку на вулицях українських міст. Особовий склад організації - колишні учасники бойових дій та патріотична молодь.

За словами прем'єра Володимира Гройсмана, існування "Національних дружин" і будь-яких інших формувань громадського контролю можливе в Україні лише на законних підставах.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3057665
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
 
 
 
 
 
 вгору