EN|RU|UK
 Суспільство
  2921  11

 Як Антоніна Кумка та її друзі з Канади допомагають протезувати українців, які втратили кінцівки на війні. ФОТО

Завдяки ініціативі Антоніни Кумки в Україні працюють за світовими стандартами протезні підприємства, а українські військовослужбовці, які втратили кінцівки, мають можливість продовжувати активне життя.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це написала у Facebook екс-керівник IT-проектів Одеської ОДА, співзасновник благодійної організації Razom for Ukraine Любов Шипович. Наводимо її текст повністю.

"Унаслідок військових дій багато українців втратили кінцівки, і якщо в західному світі це давно не вирок (завдяки сучасним протезам активність життя анітрохи не зменшується), то в Україні ще недавно якісне протезування могли собі дозволити одиниці.

Перших, хто постраждав під час  революції і військових дій, на протезування забирали за кордон. Комусь допомагали міжнародні партнери України. Більшості - українці за кордоном. Але це все було неймовірно дорого, а кількість постраждалих лише зростала. І тоді за справу взялась Antonina Kumka (на фото ліворуч).

Навіщо витрачати кошти на протезування за кордоном, якщо це можна організувати в Україні, подумала Тоня. І разом із друзями з Canada - Ukraine International Assistance Fund - CUIA Fund розпочала проект із протезування в Україні. Привозили іноземних фахівців до України навчати протезистів. Закуповували матеріал для протезування. А основне - вимагали змін до законодавства, щоб замість витрачання державних коштів на протезування окремих людей за кордоном забезпечити протезування усім в Україні, ввели в законодавчу базу поняття біонічних протезів.

За 3 роки роботи фонду 40 фахівців-протезистів пройшли повний курс навчання, понад 500 відвідали одноденні семінари, вперше в Україні почали виготовляти біонічні та спортивні протези. Сьогодні держава може забезпечити новітніми протезами кожного ветерана, кому вони необхідні. І це справді #перемога.

Але пам'ятаймо, що за кожною перемогою - безсонні ночі конкретних людей. Завдяки ініціативі тендітної дівчини Антоніни Кумки в Україні працюють за світовими стандартами протезні підприємства, українські солдати мають можливість продовжувати активне життя з біонічними руками, брати участь у спортивних змаганнях, а держава не витрачає сотні мільйонів доларів на оплату протезування за кордоном.

PS: написала цей пост, бо почала часто зустрічати інформацію про протезування в Україні, але жодної згадки про те, хто за цим стояв. Виправимо ситуацію, давайте розповімо усім про Тоню".

Як Антоніна Кумка та її друзі з Канади допомагають протезувати українців, які втратили кінцівки на війні 01

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3057575
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору