EN|RU|UK
 Політика України
  7840  30
Матеріали за темою:

 Що стосується активів на території інших країн, у нас вже є план, це має бути сюрпризом для боржника, - Петренко - про рішення арбітражу щодо "Газпрому"

Російський Газпром повністю розрахується з Україною, виконуючи рішення Стокгольмського арбітражу.

Про це розповів міністр юстиції України Павло Петренко, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Що стосується рішення Стокгольмського арбітражу, увесь пафос Газпрому, що вони не будуть виконувати рішення суду, це повна нісенітниця. Тому що такого роду рішення виконуються на підставі відповідного міжнародного договору по всьому світу. У Газпрому дуже багато активів і ми про них знаємо, ми їх ідентифікували... Нам відомі ті країни, де є набагато більший борг, аніж є у Газпрому перед Нафтогазом і перед Україною. Процес виконання такого роду рішень досить чіткий і нескладний. Крім того, кожен день невиконання такого рішення тягне пеню: якщо не помиляюся, півмільйона доларів кожного дня "капає" додатково на суму боргу. Тому вся ця бравада Газпрому не має нічого спільного з юриспруденцією. Я просто переконаний, що Газпром розрахується до копійки. В іншому випадку є можливість отримати їхні активи у вигляді того самого газу в Європі, багато в них нерухомого майна, грошових коштів", - зазначив Петренко.

Окрім того, він нагадав, що 100 млн грн уже стягнено з Газпрому в державний бюджет. 

"Що стосується активів на території інших країн, у нас вже є план, який я не озвучуватиму, бо це має бути сюрпризом для боржника", - сказав міністр юстиції.

Він також підкреслив, що рішення Стокгольмського арбітражу – "не останній процес, в якому Україна виграватиме в Росії".

Нагадаємо, Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" доплатити НАК "Нафтогаз України" $4,63 млрд за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. Таким чином, за результатами двох арбітражних спорів між компаніями на поставку і транзит газу "Газпром" має доплатити НАК $2,56 млрд.

Зі свого боку, "Газпром" підтвердив, що має виплатити НАК "Нафтогаз України" $2,56 мільярда за рішенням арбітражу в Стокгольмі.

Читайте також: "Газпром" сподівається, що в новому розгляді Стокгольмський арбітраж виправить дисбаланс інтересів із "Нафтогазом", - Міллер

Водночас "Газпром" відмовився почати в березні поставки газу для НАК "Нафтогаз України" і повернув внесену передоплату, наполягаючи на необхідності підписання додаткової угоди до чинного контракту на 2009-2019 роки.

"Укртрансгаз" заявив, що "Газпром" від початку року не виконує технічні умови, подаючи газ до українського кордону із заниженим порівняно з контрактом тиском.

"Газпром" після програшу у Стокгольмському арбітражі за позовом "Нафтогазу" заявив про початок процедури розірвання контрактів з українською компанією на поставку і транзит газу.

Раніше, в січні 2016 року, АМКУ оштрафував "Газпром" на 85 млрд грн за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу України.

Раніше Виконавча служба відкрила провадження щодо стягнення з "Газпрому" штрафу АМКУ 172 млрд гривень (половину суми становить власне штраф, половину - пеня за несплату) і арешту його майна після того, як Вищий господарський суд відмовив "Газпрому" у скасуванні штрафу АМКУ і пені в розмірі 172 млрд гривень. Зараз сума українських вимог ще збільшилася за рахунок суми виконавчого збору (17,193 млрд гривень). Таким чином, виконавче провадження відкрито на 189,125 млрд грн (понад $7,1 млрд). У березні 2018 року Міністерство юстиції України сформувало міжвідомчу робочу групу, яка запустить процес виконання рішення українського суду про стягнення з "Газпрому" (РФ) 172 млрд грн (близько $6 млрд) штрафу Антимонопольного комітету України в зарубіжних юрисдикціях.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3057507
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору