EN|RU|UK
 За кордоном
  4594  21
Матеріали за темою:

 Європа наполягає, щоб "Газпром" заплатив Україні і виконав вимоги "Нафтогазу"

Стокгольмський арбітраж зіграв важливу роль у відносинах "Газпрому" і "Нафтогазу України", заявив заступник голови Єврокомісії з Енергетичного союзу Марош Шефчович на слуханнях у середу в Брюсселі в комітеті Європейського парламенту з питань промисловості, досліджень та енергетики.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Європейська комісія тільки вітає рішення Стокгольмського трибуналу за контрактом про постачання і транзит газу між "Нафтогазом" і "Газпромом". Єврокомісія очікує, що обидві сторони поважатимуть це рішення і що різні положення цього рішення дозволять запустити торговельні відносини між "Нафтогазом" і "Газпромом", - сказав заступник голови Єврокомісії.

"Але ми не можемо не відчувати занепокоєння у зв'язку з останнім розвитком ситуації між "Газпромом" і "Нафтогазом" після рішення арбітражу 29 лютого. Відомо, що "Газпром" подав ініціативу щодо розірвання газового контракту як з постачання, так і транзиту. Якщо це відбудеться, ми вважаємо, що треба буде діяти згідно з передбаченою процедурою, враховуючи права та обов'язки обох сторін і беручи до уваги наслідки для третіх сторін, зокрема, для держав-членів", - продовжив М.Шефчович.

"Ми вважаємо, що в інтересах, як "Газпрому", так і "Нафтогазу", а також Росії і Європейського союзу, поважати рішення Стокгольмського суду. Слід уникати ескалації і треба також стежити за тим, щоб "Газпром" поважав це рішення, включно з виплатою 2,6 млрд доларів "Нафтогазу" і щоб "Газпром продовжував енергопостачання", - підкреслив заступник голови ЄК.

М.Шефчович висловив сподівання, що будь-які заходи, які вживаються різними владами, не торкнуться транзитного газу.

"Це було б цілком контрпродуктивно і завадило би будь-якому вирішенню нинішньої ситуації. І обидві сторони обіцяли мені, що цього не буде", - пояснив він.

"Комісія, звісно, готова сьогодні зіграти свою роль у переговорах", - запевнив М.Шефчович.

Він нагадав, що Україна активувала 1 березня механізм раннього попередження кризових ситуацій в енергетиці згідно з Угодою про асоціацію з ЄС після того, як замовлений газ не було поставлено.

"Це вперше, коли цей механізм було активовано і комісія негайно відреагувала. У мене були двосторонні розмови з українським прем'єр-міністром Гройсманом, з генеральним директором "Нафтогазу" Коболєвим і з російським міністром енергетики Новаком", - повідомив М.Шефчович.

Він зазначив, що також мали місце технічні консультації, і Єврокомісія теж активувала всі відповідні механізми.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3057013
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору