EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  4695  19

 Нацбюро фінбезпеки створюється за принципом НАБУ - рівновіддаленим від усіх, - Южаніна

Підпорядкованість Національного бюро фінансової безпеки розроблена за концепцією Національного антикорупційного бюро України.

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ заявила глава Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна.

"Підпорядкованість цього органу винятково розроблена за концепцією НАБУ. До того ж, ми хотіли захистити цей орган, тому виписали підзвітність і Президенту, і ВР – для того, щоб усе ж таки парламент через профільні комітети мав змогу допомагати бюро", - пояснила вона.

За її словами НБФБ має бути "рівновіддаленим від усіх, але при цьому не літати в хмарах". Тому керівник органу повинен буде раз на рік інформувати суспільство про те, які кримінальні провадження вони розслідують.

"Крім того, це посилює персональну відповідальність керівника. Адже якщо на колегії бюро розділилися думки учасників щодо того, яку інформацію передавати слідчим, а яку – ні, остаточне рішення ухвалює директор. Але про ці випадки він обов’язково повідомляє у своєму щорічному звіті. Для того, щоб суспільство розуміло, де превалювала його думка, чи вона не є заангажованою, злочинною, корупційною. І щоб ми всі це знали", - пояснює глава комітету ВР.

За її словами, на підставі таких звітів ухвалюватиметься рішення щодо ефективності цього органу: 150 народних депутатів після звіту керівника можуть ініціювати розгляд Верховною Радою питання визнання роботи директора НБФБ незадовільною та направлення звернення до Президента щодо його звільнення.

"Якщо ж після звіту Верховна Рада визнала роботу задовільною чи взагалі не ухвалила негативного рішення, перегляд цієї оцінки може бути не раніше, ніж через рік. Для того, щоб не "дихали в спину" керівництву і не мотивували їх до неправильних дій. Тобто вони підзвітні, але підзвітні настільки, щоб якісно виконувати свою роботу. Це ж не під Порошенка робиться, це загалом робиться за принципом НАБУ. Ми обговорювали різні варіанти. На сьогодні у суспільстві НАБУ сприймається як один із ефективних і прозорих органів", - розповіла Южаніна.

 Читайте: Заступник голови ДФС Білан: Ми ліквідували низку багатомільярдних схем ухилення від сплати податків

Повний текст інтерв'ю з головою Комітету ВР з питань податкової і митної політики Ніною Южаніною читайте ТУТ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3055312
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору