EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  4082  15

 Мінфін і не намагається створити умови для конкуренції на лотерейному ринку, - представник АМКУ Загребельська

Голова АМКУ Юрій Терентьєв вніс у проект порядку денного засідання Комітету 16 березня 2018 о 9:30 питання про розгляд листа Міністерства фінансів України від 28.02.2018 року № 06010 - 10 - 13/5605, в якому Міністерство фінансів України просить терміново надіслати до них завізований проект постанови про затвердження ліцензійних умов для учасників лотерейного ринку в редакції травня 2017 року.

Про це пише у Фейсбуці Державний уповноважений АМКУ, член постійно діючої адміністративної колегії з розгляду скарг у сфері державних закупівель Агія Загребельська, повідомляє Цензор.НЕТ.

"6.05.2017 за результатом опрацювання цього проекту Ліцумов Комітет повідомив Міністерство фінансів про непогодження проекту у зв’язку з тим, що він містить дискримінаційні та необ’єктивні критерії для претендентів на отримання ліцензій. 
15.08.2017 року Мінфін листом повідомив, що уважно розглянув всі зауваження та має намір максимально їх врахувати у проекті постанови.
17.08.2017 року на узгоджувальній нараді під головуванням Міністра фінансів були ще раз озвучені зауваження АМКУ до проекту. 
16.02.2018 року за результатом наради в Будинку Уряду під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра Кубіва С.І. Мінфіну було доручено спільно з Міністерством юстиції опрацювати проект Ліцензійних умов та вже доопрацьований проект до 23.02.2018 року узгодити з Держрегуляторслужбою та Комітетом.
22.02.2018 року АМКУ на засіданні одноголосно схвалив звіт за результатом дослідження лотерейного ринку з відповідними пропозиціями Уряду щодо подальших дій", - пише Загребельська.

За її словами, далі Мінфін замість того, щоб врахувати пропозиції і зауваження, усунути недоліки та направити до Комітету вже доопрацьований проект нормативно-правого акта, пише, що за Регламентом Кабінету Міністрів Комітет має право:

- або погодити та завізувати травневий проект;
- або погодити та завізувати травневий проект, надавши на окремому аркуші зауваження.
Ніяких спроб створити умови для конкуренції на лотерейному ринку (в тому числі на етапі виходу на ринок), встановити належний контроль за грошовими потоками на ринку (РРО замість єдиної електронної системи прийняття ставок), обмежити місце розташування так званих "лотерейних залів" (лише заборона їх відкриття в приміщення навчальних закладів тощо, а біля шкіл – можна), без принципу соціально-відповідальної гри, без ліцензування програмного забезпечення та сертифікації лотерейного обладнання, ... а лише прямо дорого до монополії одного оператора.

"І саме це питання внесено Головою АМКУ до порядку денного засідання Комітету. Які очікування? Складно передбачити, але мабуть чекають, що Комітет, дотримуючись вимог Регламенту, не дивлячись на все (в тому числі на свій звіт) погодить та завізує проект.
Питання, як це передбачено проектом порядку денного, підготовлено до винесення та буде презентовано на засіданні Комітету першим заступником Голови АМКУ - державним уповноваженим Марією Нижник.

Що саме буде пропонуватись першим заступником та керівником юридичного департаменту Даніїлом Федорчуком, який буде доповідати це питання - поки не знаю, бо не має матеріалів. 
Тим, хто має намір та бажання бути присутнім на засіданні, до зустрічі! Всім іншим – обов’язково повідомлю про хід та результати", - написала Загребельська і надала посилання, за яким можна ознайомитися зі звітом і в цілому щодо ситуації на лотерейному ринку.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3055299
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору