EN|RU|UK
 Політика України, Економіка, Суспільство
  4262  16

 Закликаємо владу України зосередити увагу на схемах формування держдотацій в аграрному секторі, - євродепутат Альберто Чіріо

Депутати Європарламенту Фулвіо Мартуссіелло та Альберто Чіріо висловили свою стурбованість щодо дотацій ЄС Україні.

Це питання було розглянуто 7 березня в Європейському парламенті на засіданні круглого столу, спеціально присвяченого аграрним дотаціям в Україні. Депутати Фулвіо Мартуссіелло та Альберто Чіріо ініціювали круглий стіл і питання несправедливості та непрозорості розподілу державних дотацій в аграрному секторі України. Про це повідомило видання European Interest.

Представники Європарламенту стурбовані ситуацією. Вони стверджують, що в умовах надзвичайно стримуваного бюджету державних дотацій державна підтримка має надаватися малим підприємствам та домогосподарствам, які виробляють понад 50% усіх сільськогосподарських продуктів в Україні в умовах підвищеної небезпеки та найбільше потребують фінансової допомоги.

Зі свого боку Парламент України минулого року прийняв бюджет на 130 мільйонів євро для державних дотацій, щоб покрити весь аграрний сектор країни. Але цієї суми недостатньо для підтримки однієї з найважливіших галузей української економіки.

Крім того, велика частка (35%) загальної суми дотацій була виділена лише одній компанії - ПАТ "Миронівський хлібопродукт". Варто зазначити, що це найбільша промислова компанія країни, а її головним бенефіціаром є олігарх-мільярдер Юрій Косюк. За словами Forbes, він є одним із найбагатших людей в Україні. А "Миронівський хлібопродукт" - найвигідніша компанія агробізнесу країни. Минулого тижня навколо відпустки Юрія Косюка розгорнувся великий скандал.

Водночас існують десятки тисяч малих та середніх підприємств, які дуже потребують державної підтримки. Серед них - підприємства зернового сектору, які навіть не були включені до переліку підприємств, що мають право на отримання дотацій.

28 лютого Європейська Комісія підготувала новий пакет макрофінансової допомоги Україні на суму 1 млрд євро за двома траншами. Якщо Європейський Парламент та Рада Європи схвалять пропозицію Комісії протягом найближчих двох місяців, Україна зможе отримати перший транш уже в липні.

Реалізація антикорупційних реформ та відповідних законодавчих ініціатив, безсумнівно, стане однією з найбільших умов для випуску коштів.

"Нові вимоги ЄС також будуть пов'язані з боротьбою з корупцією в Україні. Фінансова допомога, надана Україні Європейським Союзом, - це бюджетні кошти, які, крім інших джерел, формуються з внесків платників податків ЄС, і ми уважно стежимо, як Україна виконує свої зобов'язання та державну політику в країні взагалі", - зазначив Фулвіо Мартуссіелло.

Зі свого боку Чіріо попередив, що ознаки корупції дуже помітні. "Ми закликаємо органи державної влади України: Президента, Прем'єр-міністра, профільних комітетів парламенту зосередити увагу на схемах формування державних дотацій в аграрному секторі, а також на принципах їх розподілу в 2018 році та в майбутньому", - зазначив він.

 

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3055273
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору