EN|RU|UK
 Суспільство, Здоров'я
  5742  23

 МОЗ планує цієї весни запровадити послугу "електронний рецепт". Поки що в п'яти регіонах України

Міністерство охорони здоров'я після квітня 2018 року планує запровадити послугу "електронний рецепт". Уведення такої послуги відбудеться в рамках програми "Доступні ліки" та планується в 5 регіонах України.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це в ефірі "Громадського" повідомив заступник міністра охорони здоров'я України Роман Ілик.

За його словами, після квітня 2018 року заплановано пілотні проекти із запуску "електронного рецепта".

Планується, що їх запустять у п'яти регіонах України, зокрема в місті Бахмут.

"Функція розширюватиметься по тих закладах, які долучатимуться до нової системи охорони здоров'я. Дуже важливо, що сюди постійно додаватимуться нові ліки від різних захворювань. Насамперед тих захворювань, які лікуються в амбулаторній ланці", - заявив Ілик.

Він пояснив, які ліки в першу чергу виписуватимуться за "електронним рецептом".

"Власне у всіх державах повертають вартість ліків, в першу чергу йдеться про ті ліки, які використовують на амбулаторному прийомі. Не лікуючись у лікарні, а коли ти приходиш у поліклініку", - додав він.

Також Ілик нагадав, що до програми "Доступні ліки" у 2018 році включать препарати від хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту, депресивних станів, а також необхідні для здоров'я матері та дитини під час вагітності.

"Ми вже підготували законодавчий проект для того, щоб його ухвалив уряд. Це що стосується захворювань шлунково-кишкового тракту, хронічних захворювань, включно з виразковою хворобою, це депресії, це захворювання, пов'язані з анемією у вагітних", - сказав він.

Водночас, за його словами, цей проект наразі не розглядався. "Оскільки було побоювання в Міністерстві фінансів, що коштів, виділених на 2018 рік у розмірі 1 млрд грн, бракуватиме, вирішили програму по цих трьох групах нозологій (хвороб. - Ред.), які діють зараз, поглиблювати і розширювати", - додав Ілик.

Нагадаємо, у квітні стартувала програма МОЗ "Доступні ліки" з роздачі ліків безкоштовно або з невеликою доплатою. Програма передбачає забезпечення необхідними ліками хворих на діабет, астму та серцево-судинні захворювання.

У травні прем'єр-міністр Володимир Гройсман анонсував, що програма "Доступні ліки" фінансуватиметься й у наступні роки. 

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3055218
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору