EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  58794  337

 Україна стала країною-аспірантом НАТО

Північноатлантичний Альянс визнав прагнення України стати повноцінним членом організації та присвоїв їй статус країни-аспіранта.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це йдеться на офіційному сайті НАТО в розділі з його розширення.

"Двері НАТО залишаються відкритими для будь-якої європейської країни, яка здатна взяти на себе зобов'язання членства і сприяти безпеці євроатлантичного регіону. З 1949 року членство в НАТО збільшилося з 12 до 29 країн після семи етапів розширення. Зараз чотири країни-партнери заявили про свої прагнення до вступу в НАТО: Боснія і Герцеговина, Грузія, колишня югославська республіка Македонія та Україна", - йдеться в повідомленні.

Таким чином, Україна отримує статус "країни-аспіранта" (aspirant country - англ.).

"Країни, які заявили про прагнення приєднатися до Альянсу, спочатку запрошуються для участі в інтенсифікованому діалозі з НАТО про їхнє прагнення до членства і пов'язаних з цим реформами. Потім країнам-кандидатам може бути запропонована участь в Плані дій щодо членства в НАТО. Участь не гарантує членство, але воно є ключовим механізмом підготовки до нього", - додали в Альянсі.

Нагадаємо, раніше Президент України Петро Порошенко під час прес-конференції заявив, що розглядає можливість прописати в Конституції прагнення України вступити в ЄС і НАТО.

Глава держави також заявив, що рішення про вступ України в Альянс  прийматиметься на референдумі.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3054791
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
 
 
 
 
 
 вгору