EN|RU|UK
 За кордоном
  1691  3

 Сьогодні в Брюсселі Рада міністрів ЄС із закордонних справ обговорить питання безпеки та оборони

Рада міністрів ЄС із закордонних справ відбудеться у вівторок у Брюсселі за повісткою, повністю присвяченою питанням безпеки та оборони.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Головні теми, які обговорить рада, - постійне структуроване співробітництво (PESCO) в галузі оборони, реалізація глобальної стратегії ЄС з безпеки та оборони, місії та операції в рамках спільної політики ЄС з безпеки та оборони.

Крім того, під час робочого обіду міністрів оборони ЄС відбудеться обговорення співпраці Євросоюз-НАТО, у якому візьме участь заступник генерального секретаря Північноатлантичного альянсу Роуз Гетемюллер.

Високопоставлений європейський чиновник повідомив напередодні, що оголошені Росією новинки в галузі озброєнь не планується обговорювати на засіданні цієї Ради ЄС.

"Питання про російське оголошення нового озброєння не входить до порядку завтрашнього ради", - сказало джерело, відповідаючи на запитання журналістів у понеділок у Брюсселі, коли ознайомлювало їх з робочою програмою міністерської наради.

"Однак міністри в ході дискусій можуть торкнутися цієї теми, якщо вважатимуть її важливою", - додав співрозмовник ЗМІ.

"Це буде перша нарада міністрів оборони після ухвалення минулого року рішення про заснування PESCO. Вони зберуться в повному форматі Ради ЄС, але ухвалення рішень стосуватиметься лише держав-учасників PESCO. Тобто 25 країн, що входять до постійного структурованого співробітництва", - уточнив функціонер ЄС.

Він пояснив, що у вівторок має бути офіційно затверджений список проектів у рамках PESCO. Другим рішенням міністри ухвалять рекомендації з "дорожньої карти" реалізації PESCO.

За другим пунктом порядку обговорюватимуться питання, безпеки та оборони, які виходять за межі PESCO. Йтиметься про щорічний скоординований аналіз оборонних аспектів, європейський оборонний фонді; партнерство з безпеки та оборони, зокрема участь третіх країн у місіях і операціях ЄС; поліпшення військової мобільності в Європі з метою усунути зайві перешкоди для переміщення обладнання та особового складу по всьому простору Євросоюзу, що останнім часом є предметом найактивніших контактів з НАТО.

Міністри оборони розглянуть роботу трьох місій з підготовки місцевих військових у Центральноафриканській Республіці (ЦАР), у Малі та Сомалі. Співрозмовник журналістів нагадав, що в нині ЄС здійснює 16 місій та операцій, з яких 6 військових і 10 - цивільних.

Відповідаючи на запитання про постачання Росією в ЦАР військового оснащення та озброєння, чиновник ЄС повідомив, що на це є згода регіонального комітету ООН із санкцій.

"При цьому російській владі була дана рекомендація працювати у взаєморозумінні, координації та тісній співпраці з MINUSCA (місією ООН зі стабілізації в ЦАР. - Ред.), а також EUTM (місією ЄС з підготовки військових ЦАР. - Ред.)", - сказало джерело.

Представник ЄС висловив надію, що "все пройде якнайкраще, що стосується екіпірування збройних сил Центральноафриканської Республіки, і наше навчання за такого оснащення також зможе допомогти зусиллям щодо стабілізації цієї країни".

Говорячи про обмін думками з Р.Гетемюллер, співрозмовник журналістів наголосив, що відносини ЄС-НАТО отримали останнім часом значного розвитку. "Цього року акцент робиться на реалізацію спільних акцій і процеси консолідації того, що вже досягнуто. Я вважаю, що в нас достатньо аспектів для продовження цих плідних відносин ще протягом багатьох років", - сказало джерело.

"І, як ви знаєте, в липні відбудеться саміт НАТО, і ми представимо нашу проміжну доповідь про реалізацію спільних (з альянсом. - Ред.) акцій у червні", - додав чиновник ЄС.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3054076
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору