EN|RU|UK
 Політика України
  19290  93
Матеріали за темою:

 34-відсоткову переплату за імпортний газ у березні Україні компенсуватиме "Газпром", - Вітренко

"Нафтогаз" повідомив "Газпром" про необхідність компенсувати Україні 34% переплати за імпортний газ у березні, оскільки російський монополіст відмовився виконувати свої зобов'язання за контрактами.

Про це написав на своїй сторінці у Фейсбуці комерційний директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко, передає Цензор.НЕТ.

"34-відсоткову переплату за імпортний газ у березні компенсуватимуть не українці, а "Газпром". Нагадаю, що "Газпром" підступно, без попередження, у період аномальних холодів, не виконав контрактні зобов'язання та не став поставляти газ. Хоч до цього сам виставив рахунок за березень, який "Нафтогаз" повністю оплатив. "Нафтогаз" протягом фактично однієї доби повністю замістив обсяги газу від "Газпрому" на газ від європейських постачальників. Ми вже пояснювали, чому не "підстрахувалися". Зокрема, через те, що ціни на газ у Європі в ті конкретні дні доходили до 1 тис. дол. за тис. куб. м (а іноді й перевищували), і якби ми купували газ на ті дні "для підстраховки", то вся вартість газу лягла б нам на збитки, які нам ніхто не мав компенсувати. Тому ми й не купували по 1 тис. дол. Українці проявили солідарність, відгукнулися на заклик "прикрути", зменшили споживання, що дозволило нам не відбирати газ із транзитних потоків. Ми разом показали Європі, що Україна - надійний транзитер, а Росія - ненадійний постачальник газу. Це важливо з огляду на те, що Європа має знайти в собі сили відмовитися від "Північного потоку-2"", - заявив Вітренко.

"Тепер "Газпром" має нам виплатити компенсацію за невиконання контрактних зобов'язань із поставки газу в березні, про що він уже був офіційно попереджений. За оперативними даними, середньозважена ціна газу від європейських постачальників у березні цього року перевищила ціну газу від "Газпрому" (після її зниження відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу) на 33,9%. Уся ця переплата буде виставлена ​​"Газпрому" для компенсації", - акцентував він.

"Для України ситуація була складною. Але ми гідно з неї вийшли. Не втратили кошти (ті, хто "прикрутили", ще й додатково зекономили:). Заробили репутацію. І, головне, показали самі собі та всім навколо, що в нас є згуртована нація, яка здатна адекватно відповідати на зовнішні загрози. Для Росії картина виглядає іншою. Не продали свій газ (який їм дівати нікуди). Мають тепер ще й компенсувати нам збитки. Показали світу свою ненадійність як постачальника газу. І що газ використовується Росією як політична зброя. Ну і що до України, принаймні нинішня влада Росії, може ставитися лише як до колонії - бо як тільки міжнародний арбітраж наближає контрактні відносини між "Газпромом" і "Нафтогазом" до європейських норм, то вони відразу стають "невигідними" для Росії", - резюмував Вітренко.

34-відсоткову переплату за імпортний газ у березні Україні компенсуватиме Газпром, - Вітренко 01

Як повідомлялося, Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" доплатити НАК "Нафтогаз України" $ 4,63 млрд за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. Таким чином, за результатами двох арбітражних суперечок між компаніями на поставку і транзит газу "Газпром" має доплатити НАК $ 2,56 млрд.

Зі свого боку, "Газпром" підтвердив, що має виплатити НАК "Нафтогаз України" $ 2,56 мільярда за рішенням арбітражу в Стокгольмі.

Водночас "Газпром" відмовився почати в березні поставки газу для НАК "Нафтогаз України" і повернув внесену передоплату, наполягаючи на необхідності підписання додаткової угоди до діючого контракту на 2009-2019 роки.

"Укртрансгаз" заявив, що "Газпром" від початку року не виконує технічні умови, подаючи газ до українського кордону із заниженим порівняно з контрактом тиском.

Глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв заявив про дефіцит газу в Україні обсягом близько 10 млн кубометрів на добу через морози і відмову "Газпрому" в його поставках, через це запропонував ввести обмеження на споживання газу у країні 3-4 березня 2018 року.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3053881
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору