EN|RU|UK
 Економіка
  18912  83
Матеріали за темою:

 "Газпром" регулярно порушує контрактні умови тиску газу, - "Нафтогаз"

Станом на 1 березня тиск у транзитних магістральних газопроводах на вході в українську ГТС впав до найменшого цього року значення - 50,3 кгс/см2.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє "Дзеркало тижня".

Як стверджує "Нафтогаз", російська газова монополія "Газпром" регулярно порушує контрактні умови тиску (а значить, і обсягу), передбачені транзитним контрактом і технічною угодою. За даними "Укртрансгазу", з початку року "Газпром" продовжує ігнорувати технічні зобов'язання за контрактом на транзит газу з "Нафтогазом" про дотримання тиску газу в магістральних газопроводах на вхідних точках, розташованих на російсько-українському кордоні.

Станом на 1 березня тиск у транзитних магістральних газопроводах на вході в українську ГТС впав до найменшого цього року значення - 50,3 кгс/см2. Транзитним контрактом передбачено дотримання російською стороною тиску газу на вхідний точці ГВС "Суджа" в діапазоні 60-65 кгс/см2.

Згідно з інформацією центрального диспетчерського департаменту "Укртрансгазу", в період січня-лютого 2018 року "Газпром", систематично не виконуючи технічні умови, подавав газ до українського кордону при фактичному тиску на рівні 51-59 кгс/см2. Протягом останніх п'яти років оператор ГТС України неодноразово повідомляв про систематичне порушення "Газпромом" своїх зобов'язань за контрактом на транзит газу територією України, а також регулярно інформував постійно діючу моніторингову групу Європейської комісії про те, що дії "Газпрому" провокують істотні ризики щодо забезпечення безперебійного транзиту газу в країни ЄС.

"Шантажувати перекриттям вентиля і дискредитувати партнерів "Газпром" вміє добре, - зазначають автори. - Наочно продемонстроване останніми днями несумлінне ставлення російської компанії до виконання своїх контрактних зобов'язань перед "Нафтогазом" про постачання газу в Україну і транзит газу через українську територію - з очевидним порушенням уже діючих і остаточних арбітражних рішень від 22 грудня 2017 року і 28 лютого 2018 року - підтверджує, що виконання цих арбітражних рішень відповідає інтересам не лише "Нафтогазу" і України, але і їхніх європейських партнерів. Як і те, що протиправній поведінці російської газової монополії можна і потрібно покласти край спільними зусиллями. Забезпечення виконання обов'язкових і остаточних арбітражних рішень є одним із проявів принципу верховенства права - базової цінності України, ЄС і США".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3053775
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору