EN|RU|UK
 За кордоном
  27134  180
Матеріали за темою:

 "Газпром" продовжить постачати газ в ЄС через Україну

Незважаючи на заяву про розірвання всіх контрактів з Україною, "Газпром" не припинятиме найближчим часом транзит газу через Україну.

Про це заявив РБК офіційний представник компанії Сергій Купріянов, передає Цензор.НЕТ.

"Якби це було так, ми б так прямо сказали", - заявив РБК Купріянов, відповідаючи на запитання, чи означає початок процедури розірвання контракту з "Нафтогазом" у Стокгольмському арбітражі негайне припинення транзиту через Україну.

Джерело РБК у трейдерській "дочці" "Газпрому" "Газпром експорті" також підтвердило, що транзит через Україну продовжиться, оскільки для розриву контрактів необхідно пройти через юридичний процес. "Судова процедура вимагає часу. Ми не припиняємо просто зараз прокачування газу через Україну" , - сказав співрозмовник РБК.

Сам транзитний контракт "Газпрому" також не передбачає негайного припинення транзиту під час розриву угоди. Зокрема, стаття 8.2 прямо вказує, що за наявності протиріч для розірвання контракту сторони мають звернутися в Стокгольмський арбітраж. "У разі якщо сторони протягом 30 днів з моменту виникнення будь-якої суперечності або розбіжності не зможуть дійти взаємоприйнятного рішення, то будь-який спір, розбіжність або претензія у зв'язку з цим контрактом або його порушенням, розірванням або недійсністю будуть остаточно вирішені шляхом арбітражу відповідно до регламенту Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма", - йдеться в тексті угоди.

Топ-менеджер Uniper, найбільшого споживача газу "Газпрому" з Німеччини повідомив, що не в курсі планів "Газпрому" припинити транзит газу через Україну та розірвати контракт з "Нафтогазом". "Жодних переговорів з нами не велося, нас ніхто не повідомляв про плани відмови від транзиту газу через Україну", - заявив. Він зазначив, що здивований і ошелешений такою заявою.

Раніше глава правління ПАТ "Газпром" Олексій Міллер заявив, що компанія почала процедуру розірвання контрактів із "Нафтогазом".

1 березня прес-служба ПАТ "Укртрансгаз" повідомила, що російський "Газпром" від початку 2018 року жодного разу не забезпечив тиск на вході у ГТС України, відповідний хоча б мінімальним умовам транзитного контракту.

Напередодні завершився багаторічний спір між компаніями в Стокгольмському арбітражі, який зобов'язав "Газпром" доплатити НАК "Нафтогаз України" $4,63 млрд за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. Таким чином, за результатами двох арбітражних суперечок між компаніями на поставку і транзит газу "Газпром" має доплатити НАК $2,56 млрд. 

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3053600
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору