EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  90746  466

 Газпром виплатить "Нафтогазу" 4,63 млрд доларів за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту, - рішення Стокгольмського суду. ІНФОГРАФІКА

Арбітраж постановив виплатити "Нафтогазу" 4,63 млрд дол. За підсумками двох арбітражних проваджень Газпром винен 2,56 млрд дол.

"Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу щодо компенсації за недопоставлені Газпромом обсяги газу для транзиту. За рішенням Стокгольмського арбітражу, "Нафтогаз" домігся компенсації в сумі 4,63 млрд дол. США за недопоставку Газпромом погоджених обсягів газу для транзиту", - цитує Цензор.НЕТ повідомлення прес-служби "Нафтогазу".

За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі Газпром має сплатити 2.56 млрд дол. США на користь "Нафтогазу".

Арбітражний суд відхилив вимоги Газпрому щодо штрафів за нібито незаконно відібрані "Нафтогазом" обсяги транзитного газу, йдеться в повідомленні.

Газпром виплатить Нафтогазу 4,63 млрд доларів за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту, - рішення Стокгольмського суду 01
Газпром виплатить Нафтогазу 4,63 млрд доларів за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту, - рішення Стокгольмського суду 02
Газпром виплатить Нафтогазу 4,63 млрд доларів за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту, - рішення Стокгольмського суду 03

Нагадаємо, на сьогодні між "Нафтогазом" та "Газпромом" діє два контракти: на постачання газу та на його транзит територією України. У 2014 році в Стокгольмі були ініційовані провадження щодо кожного з них.

Зокрема, у транзитному спорі йдеться про недопостачання та недоплату за послуги транзиту в 2009-2016 роках. Як повідомляли в "Нафтогазі", транзитний контракт передбачає, що в разі зміни умов формування транзитних тарифів у Європі Україна має право вимагати перегляду тарифу. Після підписання контракту був ухвалений так званий Третій енергопакет, і умови формування транзитних тарифів у Європі суттєво змінилися. Тому "Нафтогаз" і вимагає привести транзитний тариф у відповідність з європейськими умовами. "Газпром" відмовляється переглядати тариф уже понад 5 років. Саме через це "Нафтогаз" звернувся до Стокгольмського арбітражу.

НАК також вимагає привести транзитний контракт у відповідність з європейським законодавством, яке Україна імплементувала у зв'язку з приєднанням до Енергетичного співтовариства. У цій справі "Нафтогаз" вимагає стягнути з "Газпрому" 12,3 млрд дол., зустрічна вимога російської компанії - 0,007 млрд дол.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3053144
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 5 з 5
<<<1 2 3 4 5
Сторінка 5 з 5
<<<1 2 3 4 5
 
 
 
 
 
 вгору