EN|RU|UK
 Політика України
  27953  85

 Вибиті зуби – у 50 осіб, гепатит – у 5, суїцидальні спроби – у 6 осіб, – Ірина Геращенко про стан звільнених із полону

Багато звільненихі з полону в російських найманців на Донбасі страждають від хвороб, каліцтв і психологічних травм.

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ розповіла представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи, перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

Вона зазначила, що робота гуманітарної підгрупи місяцями може нічого не приносити, проте результатом саме її роботи за ці 2,5 року стало звільнення понад сотні людей з полону, де вони перебували в жахливих умовах.

"Знаєте, я отримала довідку про результати медично-психологічної діагностики людей, звільнених у грудні 17-го - січні 18-го. У цьому документі багато делікатної інформації, але кілька загальних цифр я можу, не називаючи імен, озвучити в нашій бесіді. Отже, хворих на гепатит серед звільнених - 5 осіб; вибиті зуби - більш ніж у 50 осіб. Каліцтва, одержані під час перебування у вимушеній ізоляції - 4 людини. Пухлини - 4 людини, закрита черепно-мозкова травма - 7 осіб. Стресові реакції - 69 осіб. Суїцидальні спроби - 6 осіб. Психологічний супровід необхідний більш ніж 40 особам. Всі вони пережили насильство, тиск, шантаж, стрес. А багато речей не можна розповідати, але це страшно ... Я коли це читаю і розумію, через що вони пройшли, - то стаю невразлива перед усіма цими витівками в Мінську. Тому що розумію: ми повинні витягти заручників. Решта - це мої проблеми, і вони другорядні", - сказала Геращенко.

Повний текст інтерв'ю читайте ТУТ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3051397
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору