EN|RU|UK
 Суспільство, Здоров'я
  4140  18

 В Одеській області виявлено агресивний генотип вірусу кору B3 (Kabul), - Степанов

В Одеській області циркулює агресивний генотип вірусу кору B3 (Kabul) - на відміну від інших областей України. Виявлено, що B3 (Kabul) провокує ускладнення і високий рівень захворюваності серед населення.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на офіційний портал Одеської області, про це в прямому ефірі 7 каналу повідомив голова Одеської ОДА Максим Степанов.

"Важка ситуація щодо кору ускладнюється тим, що в регіоні генотип вірусу відрізняється від всієї країни. Ми віддавали зразки в Національну лабораторію України. Підтвердили більш агресивний генотип вірусу кору B3 (Kabul) тільки на території Одеської області. Тому для нас вкрай важливо, щоб максимальна кількість людей зробила щеплення. Взагалі, з травня 2017 року охоплюваність імунізацією становила лише 20%. ми провели широкомасштабну інформаційну кампанію: ефіри, прес-конференції, робота в районах, в навчальних закладах. Отже, ми довели колективний імунітет до 93%. Зараз ми чекаємо ще додатково 9000 доз вакцини", - зазначив він.

У відомстві зазначили, що в інших областях України циркулюють європейські зразки вірусу D8. І тільки в Одеській області, крім D8, виявили B3 (Kabul), який характеризується високою патогенністю і вірулентністю. Його агресивність дає високий рівень захворюваності та летальності. Такі результати були лабораторно підтверджені в Копенгагені.

Нагадаємо, напередодні 3000 доз вакцини від кору були доставлені в Одесу з Дніпропетровської області. Загалом Одеська область потребує ще 9000 доз, щоб забезпечити колективний імунітет на рівні 95% і уникнути нових випадків захворювання.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3049509
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору