EN|RU|UK
 Політика України
  2533  5

 Уряд затвердив постанову про створення Експортно-кредитного агентства

Ця організація допоможе Україні наростити обсяги експортної продукції, валютних надходжень і підвищити її конкурентність на ринку.

Як передає Цензор.НЕТ, сьогодні, 7 лютого на засіданні Кабінету міністрів України члени уряду затвердили програму підтримки експорту в країні.

Зокрема, за словами віце-прем'єр міністра Степана Кубіва, в Україні буде створено Експортно-кредитне агентство (ЕКА). яке спростить нарощування обсягів експорту української продукції.

Агентство покликане реалізувати торішню Стратегію розвитку експорту.

"Ми сьогодні маємо реальну можливість перейти від сировинного експорту до експорту продукції з доданою вартістю", - упевнений Кубів.

Робота агентства призведе до зростання валютних надходжень до бюджету.

За словами заступника міністра економіки України Наталії Микільської проект передбачає власне створення юридичної особи ПрАТ "Експортно-кредитне агентство" і створення наглядової ради цієї організації.

Для запуску агентства з бюджету виділено 200 мільйонів гривень. Однак Кабмін має намір залучати до його створення також інвестиції.

У свою чергу прем"єр-міністр Володимир Гройсман прокоментував рішення.

"Це дасть нам можливість вийти у світове економічне середовище", - сказав він.

На думку Гройсмана, ЕКА необхідно запустити в роботу вже цього року. Це зможе підвищити конкурентність української продукції.

Однак глава МЗС Павло Клімкін повідомив, що не готовий підтримати постанову, оскільки створення ЕКА, за прикладом інших держав, з МЗС не обговорювалося в достатньому обсязі.

Проте, уряд підтримав постанову про створення ЕКА. До того ж, Гройсман зазначив, що робота над деталями все ще триває і до обговорення запрошуються фахівці МЗС і співробітники посольств.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3049033
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору