EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  5551  24

 Сьогодні на переговорах у Мінську обговорювали припинення вогню, обмін полоненими і проблему мобільного зв'язку на Донбасі, - Сайдік

Спеціальний представник діючого голови ОБСЄ в Україні та Тристоронньої контактної групи (TCG) посол Мартін Сайдік у середу розповів, про що говорили на засіданнях TКГ і робочих групах у Мінську.

Як передає Цензор.НЕТ про це повідомляє Укрінформ.

"Члени Робочої групи підтвердили свою вірність всеосяжному, стійкому і необмеженому перемир'ю. Водночас вони ще раз наголосили на необхідності публікації і дотриманні наказів, зокрема на необхідності вжиття дисциплінарних заходів у випадках порушення режиму припинення вогню", - сказав Сайдік, відмітивши збільшення кількості таких порушень останнім часом.

Учасники Робочої групи з безпеки також обговорили питання, пов'язані з виведенням сил і обладнання, відведенням важкої зброї і розмінуванням. Крім того, розглядалася можливість ремонту та очищення від мін об'єктів цивільної інфраструктури і підходів до контрольно-пропускних пунктів.

Робоча група з гуманітарних питань знову вітала обмін полоненими, досягнутий наприкінці грудня. У присутності Віктора Медведчука Група обговорила можливі подальші кроки.

Економічна робоча група детально розглянула проблему про відключення мобільного оператора "Vodafone-Ukraine" на території деяких районів Донецької області. Сторони погодилися з тим, що це питання має "життєво важливе значення для цивільного населення по обидві сторони лінії зіткнення" і вимагає їхнього термінового вирішення.

Також учасники цієї робочої групи обговорили питання оплати поставок води в системах постачання "Карбоніт" і "Вода Донбасу", погашення заборгованості перед колишніми співробітниками українських залізниць у деяких районах Донецької та Луганської областей, а також питання екологічної безпеки, пов'язані із затопленням вугільних шахт у зоні конфлікту.

Політична робоча група обговорила, крім іншого, новий Закон "Про особливості державної політики забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій і Луганській областях". За словами координатора групи, посла П'єра Мореля, сторони поділилися своїми позиціями із цього питання.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3047853
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору