EN|RU|UK
 Політика України
  6008  10

 Україна звернула увагу Росії як сторони конфлікту на недотримання перемир'я на Донбасі, - Оліфер про переговори в Мінську

Прес-секретар другого президента України Леоніда Кучми Дарка Оліфер оприлюднила деяку інформацію про переговори в Мінську 31 січня.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це вона написала в Фейсбуці.

Оліфер зазначила: "Українська сторона вкотре звернула увагу на неналежне виконання Росією як стороною конфлікту на Донбасі домовленості ТКГ про запровадження т.з. "Різдвяного" перемир’я, яке почало діяти з 23 грудня 2017 року. Відтоді українська сторона зафіксувала лише один день без обстрілів з боку РФ/ ОРДЛО".

Вона продовжила: "Хоча загалом кількість обстрілів з боку РФ/ОРДЛО стала меншою, є вкрай тривожним те, що усі обстріли – прицільні, а кожен другий обстріл відбувається з використанням заборонених Мінськими домовленостями озброєнь (120мм і 82мм міномети, 122 мм артилерія).

Ми також акцентували на незадовільному виконанні з боку ОРДЛО своїх зобов’язань стосовно розмінування і проведення ремонтних робіт на критичних об’єктах цивільної інфраструктури. Так, починаючи з 1 січня 2018, українська сторона СЦКК відправила на адресу СММ ОБСЄ 40 заявок на проведення ремонтно-відновлювальних робіт. Водночас, інша сторона дала гарантії безпеки лише в одному випадку".

"Серед хронічних проблем, з якими стикається СММ ОБСЄ на тимчасово окупованій території українського Донбасу, є системне перешкоджання роботі спостерігачів, що не дозволяє Місії ефективно виконувати функції моніторингу і верифікації безпекової ситуації в зоні конфлікту. Насамперед це стосується районів поблизу українсько-російського державного кордону. Так, впродовж "Різдвяного" перемир’я спостерігачі СММ 44 рази стикались в ОРДЛО з необґрунтованим обмеженням доступу; у той самий час на підконтрольній Уряду України території Місія зафіксувала лише 3 подібних випадки", - наголосила Оліфер.

Вона зазначила: "Звільнення утримуваних осіб – основна тема роботи гуманітарної підгрупи. Позитивним є звільнення українського військовослужбовця Романа Савкова. Сподіваємося, що процес звільнення українських заручників триватиме і надалі.

Українська сторона вчергове звернула увагу РФ на необхідність виконання домовленості лідерів "Нормандської четвірки" і ТКГ стосовно відкриття КПВВ "Золоте".

В підгрупі з соціально-економічних питань систематично порушуються питання повернення української державної та приватної власності, яку було захоплено в ОРДЛО. Зокрема, досі представники ОРДЛО не повернули "Укрзалізниці" майно у кількості 30 000 одиниць рухомого складу".

"В ОРДЛО продовжують блокувати проведення аварійно- відновлювальних робіт для забезпечення людей мобільним зв'язком. Це питання українська сторона особливо жорстко поставила на засіданні Тристоронньої контактної групи. Ми вимагаємо надати безпечний доступ для ремонтних бригад в район н.п. Оленівка, які б полагодили відповідні технічні пристрої, які знаходяться на непідконтрольній Україні частині Донецької області та відновили можливість спілкування між громадянами України.

Небезпечною є екологічна ситуація в ОРДЛО. В тому числі, йдеться про підтоплення шахт, що становить собою загрозу масштабного техногенного лиха. Однак на території ОРДЛО заблоковано роботу міжнародної групи експертів щодо вивчення можливих екологічних та інших наслідків підтоплення шахт. Про необхідність запуску роботи цієї групи експертів на засіданні ТКГ наголосив і координатор економічної підгрупи від ОБСЄ", - рзюміровала Оліфер.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3047772
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору